Segítség a mentősöknek

Nagy József, a pásztói állomásvezető és csapata elhatározták, hogy a város mentőautóinak felszereltségét bővítik. Ezért több helyi és környékbeli vállalkozót kerestek fel, akiktől segítséget kértek. A kérés meghallgatásra talált és egyetértve a kezdeményezéssel, különböző összegeket ajánlottak fel. Ezen felbuzdulva több magánszemély is csatlakozott a támogatókhoz. Végül négy-ötszáz ezer forint gyűlt össze, amelyet a sérült- és betegellátáshoz nélkülözhetetlen műszerekre költöttek, a Palóc Mentőalapítvány segítségével. Sok hasznos és manapság nélkülözhetetlen gyógyeszközt sikerült beszerezni, jelesül két darab KED-mellényt, ami a gerinc- és nyaki sérültek autóból való kiemelésére szolgál, a gerincoszlop mozgatása nélkül. Vásároltak egy pulzoximétert is, ami a beteg ujjára húzva azonnal megmutatja a vérben áramló oxigénmennyiséget és a pulzusszámot. Beszereztek vákuumszerű rögzítőeszközöket is, amelyekre azért volt szükség, mert a sérült, beteg testet ennek segítségével rögzítik és akár egy nagynak tűnő fájdalom továbbterjedése is gátolható vele. Továbbá két, új típusú vérnyomásmérőt, fonendoszkópot, idegentest-fogókat, új vércukorszint-mérőt, valamint két darab, nagy kapacitású akkumulátoros lámpát is vásároltak. Hogy mindez megvalósult, elsősorban az adományozókat illeti köszönet, de sokat tett ezért Malomhegyi Gábor és Tóth István szakápoló is. Az átadás a pásztói mentőállomáson történt, ahol lehetőség nyílt az eszközök kipróbálására feltételezett esetekben, illetve gyakorlatok során. Az adakozóknak nagy köszönettel tartoznak, mert a nemes cél érdekében felajánlott pénz a bajba jutottakon segít.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Hazánk nagyobb részén erősen felhős vagy borult idő várható, és az ország nyugati felén, kétharmadán többfelé várható eső. Az északkeleti, keleti tájakon továbbra is szakadozottabb, vékonyabb lehet a felhőzet, arrafelé csapadék sem valószínű. Ahol kiszakad a felhőzet, párássá válhat a levegő, foltokban köd képződhet, melyből szitálás előfordulhat. Az északias szél néhol megélénkül. Késő este többnyire 3 és 9 fok között alakul a hőmérséklet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +8 fok között valószínű, a legalacsonyabb értékeket az északi, északkeleti kevésbé felhős, hidegre hajlamos helyeken mérhetjük. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra