Videó: így támadja meg a sejteket a koronavírus

Megdöbbentő videót osztottak meg az Új-Dél-Wales Egyetem (UNSW) kutatói arról, ahogy az új típusú koronavírus átveszi az uralmat az emberi sejtek felett.

Erre képes a magas átoltottsági arány - kattintson!

Videót készített egy kutatócsoport arról, ahogy a SARS-CoV-2 megtámadja a sejteket - szúrta ki a 24.hu. A tudósok olyan általuk módosított sejteket használtak, amelyek falán a megfertőződést elősegítő receptorok találhatóak - ennek köszönhetően az új típusú koronavírus 4-szer gyorsabban képes replikálódni, tehát a kórokozó által előidézett változások is hamarabb láthatóvá válnak.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus világjárvány,
Videó készült arról, ahogy a koronavírus megtámadja a sejteket.Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

A videón a világosszürke, élesen körülhatárolt szélekkel rendelkező formák jelzik a genetikailag módosított sejteket. Jól látszik, hogy amint a koronavírus bejut a sejtbe, ezek a szélek elmosódnak, eltűnnek. A megfertőzött sejtek végül gömb alakúvá válnak és egybeolvadnak.

A módosított sejtekkel végzett kísérletek egyébként nem csak látványosak és érdekesek, hanem nagyon hasznosak is. Segítségükkel ugyanis sokkal könnyebben és jelentősen rövidebb idő alatt figyelhető meg az egyes vírusmutánsok viselkedése is. A szakemberek ráadásul a koronavírus változásainak dinamikáját és az oltásokkal szembeni reakcióit is hamarabb felmérhetik így.

Sokkal több halálért felelős a COVID-19, mint hitték - olvassa el a részleteket!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Túlsúly elleni kampány és fiatalkori mentális zavarok - bemutatták a Richter Anna Díjas pályázatokat
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +19 °C
Minimum: +9 °C

A tartós csapadék keleten is megszűnik, a frontális felhőzet elvonul, mögötte azonban főleg az ország keleti harmadán erőteljes marad a felhőképződés, és a déli óráktól záporok kialakulása valószínű, egy-két helyen az ég is megdörrenhet. Másutt alapvetően napos idő várható gomolyfelhőkkel, az északnyugati tájakra sodródhat még be néhány zápor. Az északnyugati, északi szelet nagy területen élénk, a Dunántúlon és északkeleten helyenként erős lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 22 fok között alakul. A viharos időjárás egyik kiváltója az Európát is elérő Kirk hurrikán, ami miatt napközben kettős fronthatás is okozhat kellemetlenségeket.