Maszkban kellene járni

Az influenzajárvány terjedésének visszaszorítására, a megbetegedések megelőzésére hívta fel a figyelmet a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) és az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ).

Influenzajárvány idején óvatosabbnak kell lenni

A Nyugati pályaudvaron tartott sajtótájékoztatón Homolya Róbert közlekedéspolitikáért felelős államtitkár elmondta: az NFM által felügyelt állami vállalatok jelentős része kiemelt közszolgáltatást lát el, így felelnek az energiaellátásért, a postai szolgáltatásokért, a tömegközlekedésért. Mivel e tevékenységek ellátásakor az emberek kapcsolatba kerülnek egymással, fontos a figyelemfelkeltő kampány, amelyet már évek óta végeznek az influenzajárvány terjedésének megelőzésére.

Egészségesen is belehalhatunk az influenzába Az influenzától általában főként az idősek, a beteg emberek és a kismamák tartanak, holott a vírus akár egy egészséges szervezetű emberre is halálos lehet .

Influenzaszezonban maszkban kellene járni, influenza influenzaszezon influenza-vírus influenzajárvány maszk kézmosás
Influenzaszezonban maszkban kellene járni

Az államtitkár kiemelte: az érintett dolgozóknak ingyenesen biztosítják az influenza elleni védőoltást, továbbá a közlekedési és nagyobb ügyfélforgalommal rendelkező cégeknél elrendelték a napi többszöri, fokozott takarítást, fertőtlenítést a járvány visszaszorítására.

Homolya Róbert kifejtette: mintegy 100 ezer munkavállaló dolgozik az érintett területeken, ezért fontos a dolgozók megfelelő felkészítése a járványra.

"Vigyázni kell egymásra"

Ugyanakkor kitért rá: fontos, hogy ne csak az állam tegyen meg mindent azért, hogy felhívja a figyelmet az influenzajárványra és arra, hogyan előzhető meg a terjedése . Már évek óta a cégek is segítenek, hogy még több emberhez jussanak el ezek az információk - közölte. Mint mondta, a figyelemfelhívó kampányuk középpontjában az áll, hogy óvatosabbnak kell lenni ebben az időben, és "vigyázni kell egymásra".

Szabó Enikő helyettes országos tisztifőorvos az influenza elleni védőoltások fontosságára hívta fel a figyelmet. Azt kérte, akiknek ajánlják, vegyék igénybe az ingyenes védőoltást.

Az influenza terjedésének megelőzéséről azt mondta: aki megbetegedett, ne menjen közösségbe , zsúfolt helyekre, ha azonban ez elkerülhetetlen, vásároljon egyszer használatos maszkot, és azzal közlekedjen. A tömegközlekedést használva az alapos kézmosásnak kell az elsőnek lennie hazaérkezéskor - hangsúlyozta. Hozzátette: lényeges betartani a higiénés utasításokat, mert ezzel jelentősen csökkenthető a megbetegedések száma.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadás egyre inkább csak északkeleten fordulhat elő. Reggel, délelőtt átmenetileg kevesebb helyen eshet, majd a déli óráktól a keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk, a hegyekben erős lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 12 fok között alakul, de a keleti naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb értéket is mérhetünk. Késő este 3, 9 fok valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra