Koronavírus: veszélyes "szupervariáns" jelenhet meg

Jövőre várhatóan felbukkan az új típusú koronavírus már megjelent mutációinak veszélyes kombinációja, ez a "szupervariáns" pedig a világjárvány egy újabb rendkívüli szakaszát indíthatja el - figyelmeztetett egy svájci szakértő.

Az új típusú koronavírus és az általa okozott COVID-19 betegség már több mint másfél éve nehezíti meg az életünket. A zürichi Szövetségi Technológiai Intézet (ETH) immunológusa, Sai Reddy azonban nemrégiben arra figyelemztetett, hogy hamarosan egy sokkal nagyobb kihívással, egy úgynevezett szupervariánssal és az általa okozott COVID-22-vel kell majd megküzdenünk - számolt be róla a brit Mirror a svájci Blick nyomán.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus világjárvány,
Jövőre várhatóan felbukkan egy újabb, veszélyes koronavírus-variáns. Fotó: illusztráció, Getty Images

Oltás nélkül mindenki szuperterjeszővé válhat

Új antivirális szert tesztelnek itthon a COVID-19 ellen

A szakember egy olyan, az eddigieknél potenciálisan veszélyesebb verzió kialakulására számít, amely egy fertőzés során akkora vírusterhelést okoz a szervezetben, hogy gyakorlatilag mindenki szuperterjesztővé válik tőle, aki nem kapott védőoltást . Az immunológus éppen ezért most az oltási programok felgyorsítását tartja a legfontosabb feladatnak.

Életünk végéig köztünk maradhat

"A COVID-22 sokkal rosszabb lehet majd annál, mint amit most tapasztalunk. A világnak meg kell küzdeni az újabb fenyegetéssel, és az sem kizárt, hogy ez a vírus életünk végéig köztünk marad" - figyelmeztetett. Hozzátette, az elkövetkezendő években nagyon fontos szerepe lesz az új oltásoknak, amelyeket folyamatosan az újonnan megjelenő vírusvariánsokhoz kell igazítaniuk a fejlesztőknek.

A szakértő az őszi kilátásokkal kapcsolatban úgy fogalmazott, valószínűleg egyre több, már beoltott ember fog majd megfertőződni. Egyes országokban pedig akár ismét nagyon szigorú korlátozásokra lesz szükség ahhoz, hogy megfékezzék a jelenleg domináns és igen ragályos delta variáns terjedését.

A delta variánssal fertőzött betegeknél csak napokkal azután jelentkeznek az első tünetek , hogy a szervezetükbe bejutott a koronavírus.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra