Koronavírus: újabb 45 ezer embert tudnak beoltani itthon

A napokban 36 ezer ember beoltására elegendő koronavírus-vakcina érkezik Magyarországra a Pfizertől, a Moderna pedig vasárnap szállít ki újabb oltóanyagokat 9 ezer személy részére - ismertette Müller Cecília országos tisztifőorvos a járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs hétfői sajtótájékoztatóján.

A friss adatok szerint vasárnap estig már 146695 személyt oltottak be a koronavírus ellen, többségében egészségügyi dolgozókat, valamint az idősotthonok lakóit és dolgozóit. 9403-an már a második oltást is megkapták. Az eddigi eredmények alapján mindegyik vakcina működik, azonban nincs olyan oltóanyag, amelyik 100 százalékos védelmet ad, ráadásul egyelőre az átoltottság is nagyon alacsony - figyelmeztetett Müller Cecília. Mint mondta, épp ezért az egyéni és a közösségi védekezés továbbra is szükséges a kóházakban és a szociális intézményekben.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus elleni vakcina, koronavírus elleni védőoltás, koronavírus elleni oltás, koronavírus elleni oltóanyag, koronavírus Magyarország, koronavírus operatív törzs,
Egy egészségügyi dolgozó megkapja a koronavírus-vakcinát a nyíregyházi Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Jósa András Oktatókórházban. Fotó: MTI/Balázs Attila

A 2. dózis erősebb reakciókat válthat ki

A tisztifőorvos kitért arra is, hogy az eddigi tapasztalatok alapján a második dózis beadása után erőteljesebb oltási reakciók jelentkeznek. Ettől azonban nem kell megijedni, csak azt jelzi, hogy a szervezet intenzíven reagál az új típusú koronavírus elleni vakcinára - jegyezte meg a szakember.

Koronavírus: komoly oltásgondok a szomszédban - kattintson a részletekért!

Elhangzott továbbá, hogy Magyarországon jelenleg kedvezőek a járványügyi adatok, és ahogy korábban megjósolták, a fertőzöttek számának mérséklődése után 4-5 héttel valóban bekövetkezett a halottak számának csökkenése is. Azonban ezentúl is fontos a járványügyi szabályok betartása és a megfertőződés megelőzése, ugyanis még mindig több mint 3800-an vannak kórházban - jelezte Müller Cecília.

Sokan még mindig nem viselnek maszkot

A tájékoztatón elhangzott az is, hogy az elmúlt hétvégén 569, szeptember 21-e óta pedig összesen 21386 személy ellen kellett intézkednie a rendőrségnek a koronavírus-járvány megfékezését célzó maszkviselési szabályok megszegése miatt. Erről Kiss Róbert, az ügyeleti központ vezetőhelyettese beszélt.

Az új típusú koronavírus ellen kifejlesztett orosz Szputnyik V vakcina ugyanolyan elv alapján működik, mint az AstraZeneca oltóanyaga - emelte ki Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában hétfőn. A részletekért olvassa el a teljes cikket!

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

autizmus korai jelei
Ezek az autizmus első jelei – Már egészen kicsi korban megmutatkozhat
normál vércukorszint
Meddig egészséges a vércukorszint? – Így értelmezheted a laborleleted
magas vérnyomás
Egyszerű módszer a magas vérnyomásra – Nem kerül pénzbe, mégis kevesen gyakorolják
beltéri levegő
Így betegít meg télen a saját lakásod – 5 jel, hogy az otthonod a ludas
folyadékfogyasztás
Naponta ennyi vizet szabad meginni – Ezek a tünetek figyelmeztethetnek a túlhidratálásra
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +0 °C
Minimum: -5 °C

Északon, északnyugaton többnyire erősen felhős vagy borult, helyenként párás idő valószínű, délebbre - akár hosszabb időre - szakadozhat a felhőzet. Elszórtan fordulhat elő vegyes halmazállapotú csapadék; északi tájainkon kisebb havazás, dél felé haladva gyenge ónos eső, a fagypont feletti részeken a kisebb eső lehet a meghatározó. Csak az Észak-Dunántúlon élénkülhet meg helyenként a keleties szél.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 0, +1 fok körül alakul, de északnyugaton ennél hidegebb, délen, délkeleten ennél enyhébb lehet az idő. Késő este -4, 0 fok valószínű. A borult, párás idő és a gyenge légmozgás kedvez a szennyezőanyagok feldúsulásának, ami fokozhatja a légúti panaszokat.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

digitális detox
Digitális detox: csak a fiataloknak fontos. Igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! Az okostelefonok, tabletek, laptopok, tévék az életünk részei, azonban mind fizikai, mind mentális egészségünket megterhelhetik, ha nem tudatosan használjuk őket. Kvízünkben tesztelheted a tudásodat a témáról, illetve a digitális detoxról.
D-vitamin
Melyik ételünkben van sok D-vitamin? – Teszteld a tudásod! A D-vitamin az egyik legfontosabb zsírban oldódó vitamin, amelynek hiánya komoly egészségügyi következményekkel járhat. Kvízünk segítségével kiderítheted, mennyire pontos a tudásod ezzel az értékes vitaminnal kapcsolatban.