Koronavírus: fertőzésgóccá vált egy születésnapi parti

Két tucat vendéget megfertőzött az új koronavírus delta variánsa egy sydney-i születésnapi bulin. Az eset pikantériája, hogy csak az a hat résztvevő nem kapta el a vírust a szuperterjesztő eseményen, akiket már beoltottak a vírus ellen.

Indiában máris újabb mutációval erősödött a delta variáns, amely a delta plusz nevet kapta. Részletek itt.

A partinak West Hoxton, Sydney egyik külvárosi része adott helyet. Összesen harmincan gyűltek össze, hogy megünnepeljék egyikük születésnapját. Mint azt Brad Hazzard, Új-Dél-Wales állam egészségügyi minisztere egy június 28-i sajtótájékoztatón bejelentette, a harminc vendégből huszonnégynél új típusú koronavírus-fertőzést diagnosztizáltak, méghozzá a vírus gyorsan terjedő delta variánsát mutatták ki a tesztek - írta meg az IFLScience . A bulin hat egészségügyi dolgozó is részt vett, akik addigra már megkapták a COVID-19 elleni védőoltásukat, és akik mindegyike megúszta a fertőzést. "Csak hogy hangsúlyozzam, mennyire fontosak a vakcinák... a 24 fertőzött egyike sem volt beoltva" - hívta fel a figyelmet a miniszter, aki szuperterjesztő eseményként hivatkozott a bulira.

Ausztrália járványügyi korlátozásokkal reagált a koronavírus-fertőzések megszaporodására
Ausztrália járványügyi korlátozásokkal reagált a koronavírus-fertőzések megszaporodására. Fotó: Getty Images

Ausztráliában is terjed a delta variáns

Az új koronavírus delta variánsát (B.1.617.2) elsőként Indiában azonosították, hamar elterjedt azonban világszerte. Az amerikai járványügyi hivatal (CDC) adatai szerint a vírusmutáció eddig a Föld 96 országában bukkant fel, és mára dominánssá vált a többi között az Egyesült Királyságban, Indiában és Oroszországban is. Ausztrália viszonylag jól kezelte a pandémia korábbi hullámait, a delta variáns megjelenése azonban itt is a járvány felgyorsulásával fenyeget. Ennek következtében jelenleg az ausztrál lakosság mintegy négyötöde, több mint 20 millió ember él járványügyi korlátozások alatt - lokálisan ez a legnagyobb volumenű hatósági intézkedés a világjárvány kezdete óta.

A delta variánsról ismert, hogy fertőzőbb, mint az eredeti, vuhani törzs, illetve agresszívabb is a szervezetbe jutva. Mi több, valamelyest a meglévő vakcinák hatékonysága is alacsonyabb a delta variáns esetében. Fontos azonban hozzátenni, hogy a védőoltások továbbra is hatékonyan képesek meggátolni, hogy a COVID-19 kórházi kezelést igénylő panaszokat okozzon. Mint azt megírtuk , a delta variáns jelentette kockázatok tükrében az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a közelmúltban úgy foglalt állást, hogy azok számára is szükséges lenne folytatni a maszkviselést, akik már megkapták a teljes oltási sort a COVID-19 ellen.

Be kell-e oltani, aki már átesett koronavírus-fertőzésen? A témáról ide kattintva olvashat bővebben.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +5 °C

Több órára kisüt a nap, a képződő gomolyfelhőkből néhol előfordulhat kisebb zápor, északkeleten kis eséllyel zivatar. A déli szél az ország nyugati felén megélénkül, az Északnyugat-Dunántúlon meg is erősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 19 és 23 fok között valószínű. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra