Koronavírus: a gyerekek fertőzik meg a családot?

Nem befolyásolja a koronavírus-fertőzés súlyos tüneteinek megjelenési kockázatát az, hogy az érintett felnőtt háztartásában lakik-e gyermek - állapították meg brit kutatók.

A szakértők kilencmillió, 65 év alatti felnőtt február és augusztus közötti adatait elemezték, hogy összehasonlítsák a gyerekkel és a gyerek nélkül élők koronavírus miatti súlyos tüneteinek kockázatát. Megállapították, hogy a 18 év alattiakkal való együttélés nem növeli annak rizikóját, hogy valaki súlyosan megbetegedjen, vagy esetleg meghaljon az új koronavírus okozta COVID-19 következtében.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus gyerekek, koronavírus fiatalok, koronavírus terjedése, koronavírus fertőzöttek
A gyerekek nem jelentenek többletkockázatot a család egészségére nézve. Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

A halálozási kockázat még alacsonyabb is

A Londoni Higiéniai és Trópusi Betegségek Intézete (LSHTM) és az Oxfordi Egyetem kutatói arra jutottak, hogy általános iskolás korú vagy annál fiatalabb gyerekekkel együtt élő felnőttek esetében nem nagyobb a koronavírus-fertőzés vagy annak következtében a kórházba kerülés esélye. Épp ellenkezőleg: ők mintegy 25 százalékkal kisebb valószínűséggel halnak meg COVID-19 következtében, mint a gyerek nélkül élők. A tudósok úgy vélik, ennek hátterében az egészségesebb életvitel állhat, amely a gyerekeket nevelőket jellemzi egy korábbi vizsgálat szerint.

Koronavírus: nem mindig kapják el a családtagok - a részletekért kattintson ide!

A középiskolás korú gyerekekkel élő felnőttek esetében kissé - 8 százalékkal - nagyobb az új típusú koronavírussal való megfertőződés esélye, de a kórházba kerülés rizikója nem emelkedik. Ezeknél a felnőtteknél pedig már 27 százalékkal kisebb a kockázata a betegség miatti halálnak. Vélhetően ők is egészségesebbek, mint a hasonló korú gyerektelenek.

Folytatódik a kutatás

Az egyelőre még nem publikált tanulmány a február és augusztus közötti időt vizsgálta, tehát átfogta azt az időszakot is, amikor a brit iskolák nyitva voltak, és azt is, amikor március 20. után nagyrészt bezártak és csak néhány gyerek látogatta az intézményeket. Szintén magában foglalta a nyári szünetet is, de az iskolák szeptemberi újraindítását már nem. A tudósok munkájuk során figyelembe vettek olyan tényezőket is, mint a dohányzás, a társadalmi-gazdasági nélkülözés, az etnikum és a krónikus egészségügyi problémák. A kutatócsoport viszont az új típusú koronavírus megfékezését célzó, újabb korlátozások bevezetése után is folytatja az adatelemzést - közölte Ben Goldacre, az Oxford Egyetemhez tartozó DataLab igazgatója.

Nyugtalanító dolog derült ki a koronavírus terjedéséről - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

A még felhősebb tájakon is csökken a felhőzet, a záporok megszűnnek. A déli szél többnyire mérsékelt marad. Késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra