Az egész családot megfertőzhetik a gyerekek

A tanév kezdetekor inkább a pszichés okok, az ősz végén, a télen már a vitamin és nyomelemhiány játszik közre a gyermekek megbetegedésében, akik a kórokozókat hazahurcolva a családtagjaikat is megfertőzhetik.

A bölcsőde- és óvodakezdés csúcsidőszaknak számít a háziorvosi rendelőkben, mert a közösségbe belépő vagy visszakerülő gyerekek egymásnak adják át a különböző fertőzéseket és vírusokat.

„Szeptemberben mindössze két hét alatt a duplájára nő a forgalom a rendelőkben, az orvosok pedig rendkívül leterheltek a bölcsődék és óvodák megnyitását követően. A csoportok fele gyakorlatilag folyamatosan beteg, így nagy az újrafertőződés veszélye, amely könnyen felülfertőzéshez és komoly szövődményekhez vezethet” – hívta fel a figyelmet Póta György, a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke.

Az ősz beköszönttével egyre többen jelennek meg a gyermekorvosoknál

A szakember szerint a bölcsőde- és óvodakezdéskor leginkább a felsőlégúti fertőzések terjednek, amelyeknek 90 százalékát vírusok okozzák. A betegség általában fejfájással, orrdugulással, köhögéssel, valamint enyhe, 1-2 napos lázzal jár, gyógyszer azonban nincs rá, tüneti kezeléssel és megfelelő mennyiségű pihenéssel orvosolható – hangsúlyozta Póta György.

Elmondta továbbá, hogy a megfelelő D-vitamin-bevitel a prevenció egyik legfontosabb eleme, a vitamin szintje és az immunrendszer erőssége szinte egyenesen arányos. Nagyon fontos a vas pótlása is, ugyanis hiányában C-vitamint , ideális mennyiségű vashoz pedig tízből egy baba jut.

„Bár az anyatejes, vagy annak hiányában a tápszeres táplálásnak köszönhetően az újszülöttek többsége hozzájut a megfelelő tápanyagokhoz, a vitaminpótlást és a tejalapú táplálást később sem lenne szabad abbahagyni” – hangsúlyozta Póta György.

Ha még nem érte el a családot valamilyen iskolából származó fertőzés, itt az ideje alaposan felkészülni rá. Ha pedig már elérte, akkor a következő vírusra kell készülni. Az alábbiakban négy immunerősítő módszert sorolunk fel, amelyek segítenek az egész családnak elkerülni a megbetegedéseket. Részletek!

Forrás: Inforádió.hu

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra