Költöznek a gyermekarcok

Öt nap után ma zár Pécsett és költözik tovább más helyszínre a Gyógyulás arcai fotókiállítás.

Egy tejipari kft. indította útjára kilenc évvel ezelőtt a "Tegyünk együtt a gyermekekért" című programját, amely keretében idén azt a folyamatot próbálják közelebbről is megmutatni, amely a tumoros betegség kezdetétől elvezet a gyógyulás, az egészséges élet reménye felé.

A "Gyógyulás arcai" című tárlat ma zárja kapuit Pécsett, s utazik tovább a kiállítás utolsó színhelyére, Szombathelyre.

A különböző korú gyermekekről készített fotók időnként megrázóak, de jól érzékeltetik a reményt is: a gyógyulás felé vezető út ugyan hosszú, ám ilyenkor már ott bujkál az arcokon az első szelíd mosoly is.

A pillanatokat megörökített fotókiállítás minden olyan hazai nagyvárosba eljut, illetve eljutott már, ahol működnek gyermek onkológiai centrumok, rehabilitációs központok.

2007-07-22 13:32

Forrás: Weborvos E.É.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
vércsoportok
Ez a legritkább vércsoport a világon – Nem véletlenül hívják aranyvérnek
halfogyasztás
Ez a legegészségtelenebb hal, mégis ezt veszik a legtöbben
magnézium szedése
Magnézium: mikor vegyük be, hogy nyugodtan aludjunk tőle? Szakértő elárulta a titkot
D-vitamin
D-vitamin: májusban is kell még szedni? – Mutatjuk, mi lenne a legjobb az orvosok szerint
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +22 °C
Minimum: +11 °C

Többnyire erősen felhős lesz az ég, csak késő délutántól kezd el délnyugat felől határozottan csökkenni a felhőzet. Többfelé, nagyobb számban a délkeleti, keleti országrészben alakulhatnak ki záporok, zivatarok, de délután, este az Észak-Dunántúlon is több helyen megdörrenhet az ég. A délnyugati, déli szél időnként megélénkül, zivatarok környezetében átmenetileg erős, viharos széllökések is lehetnek.A hőmérséklet délután általában 20 és 25, késő este 12, 20 fok között alakul. Noha igazán jelentős lehűlés nem várható, egy hidegfront érinti térségünket, ami az arra érzékenyek körében kellemetlen panaszokat eredményezhet.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!
kvíz
Kvíz: felismered a stressz testi jeleit? – Bőrtünetek is árulkodhatnak a túlhajszoltságról Alvászavar, kimerültség, ingerlékenység – sokszor észre sem vesszük, hogy mindezek hátterében a stressz áll. Vajon mennyit tudsz arról, hogyan hat a szervezetünkre a mindennapi feszültség? Teszteld magad kvízünkkel!