Hatvanezren vettek részt az országos szűrővizsgálatokon

Sikeres és hatékony volt a Miniszterelnöki Hivatal és több szakmai- és civilszervezet által szervezett Szűréssel az Életért Program - jelentette be szombaton a SZ.É.P. szombatok hetedik és utolsó állomásán, Székesfehérváron a kormányszóvivő.

Az egész napos rendezvény színhelyén, az Alba Regia Sportcsarnokban Budai Bernadett sajtótájékoztatón elmondta, hogy az eddigi rendezvények során hat városban, 60 ezren látogattak ki a programokra, s 140 ezer szűrővizsgálatot végeztettek el.

A tapasztaltak szerint a nők figyelnek jobban az egészségükre, ők adták a látogatók 70 százalékát. Minden harmadik látogató 40 éven aluli volt.

A Miniszterelnöki Hivatal a szakmai és civil szervezetekkel összefogva, azzal a céllal indította el az országos kampányt, hogy felhívja a figyelmet a szűrővizsgálatok fontosságára, s az egészség védelmével, a megelőzéssel kapcsolatos egyéni felelősségre.

A szűrőprogram utolsó állomásán hatalmas volt az érdeklődés a szűrések iránt. A sportcsarnokban szórakoztató programok, koncertek mellett anyajegy- és melanoma szűrést, vércukorszint-, koleszterin,- vérnyomás és testzsírszázalék mérést, hallás- és látásvizsgálatot is végeztek.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható - az északkeleti, keleti országrészben szakadozottabb, vékonyabb felhőzetet kelet, délkelet felől egyre többfelé válthatja vastagabb felhőtakaró. Az eső délelőtt nyugaton, délnyugaton is eláll, ezt követően csapadékra majd csak estétől van kilátás. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt lesz. A déli órákban általában 7 és 12 fok közötti értéket mérhetünk. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra