Sápadtság
Ha leukémia jelenik meg a szervezetben, akkor az új vérsejtek, amelyeket a rák megtámadott, rongálják a csontvelőt, és megnehezítik az egészséges sejtek szaporodását. A kevesebb egészséges sejt miatt pedig anémia alakulhat ki, ami sápadtságot okozhat, illetve állandó fázékonyságot is.
Kimerültség
Az extrém fáradtság, kimerültség is lehet aleukémiatünete, különösen akkor, ha állandóan kifacsartnak érezzük magunkat úgy, hogy korábban ilyesmire egyáltalán nem volt példa. Az anémia szintén felelős lehet a megszokottól eltérő gyengeségért, erőtlenségért.
Fertőzések, láz
A vérsejtek komoly szerepet játszanak azimmunrendszermegfelelő működésében. Ha nem egészségesek - mint ahogyan a leukémia esetében - az többek között azt is okozhatja, hogy gyakrabban betegszünk meg, könnyebben kapunk el fertőzéseket, amelyek jobban megviselik a szervezetet a szokásosnál, és lázzal is járnak.
Légszomj
Az energiaszint csökkenésével együtt a nehézlégzés, légszomj is megjelenhet, különösen akkor, ha valamilyen fizikai aktivitást végzünk. Ha ez korábban nem volt jellemző, és hirtelen kerültünk sokkal rosszabb kondiba a megszokottnál, jobb, ha orvoshoz fordulunk.
Lassan gyógyuló sebek, zúzódások
A kisebb sebek, zúzódások is sokkal lassabban gyógyulnak, ha valakinek leukémiája van, mivel csökken a szervezet regenerálódó képessége is. Tünet lehet még továbbá az ízületi fájdalom, a fokozott éjszakai verejtékezés, a megduzzadt nyirokcsomók és a gyakori orrvérzés is.
Forrás: prevention.com