18 millió forint a daganatos kisgyermekeknek

18 millió forintot sikerült eddig összegyűjteni a daganatos kisgyermekeknek a Danone Kft. "Tegyünk együtt a gyermekekért" programjának keretein belül.

Az elmúlt 11 év alatt befolyt összegből Oktatási Centrumot fognak a Bakonybélben létrehozni,mely a gyerekek rehabilitálásának, a gyermekonkológus szakemberek és a szülők egységes szakmai irányelvek és protokollok szerinti képzését biztosítja majd. A képzés a daganatos gyermekek rehabilitációjának, és kiegyensúlyozott klinikai táplálásának javítását teszi lehetővé.

Kemoterápia

A támogatás összegét 22-én adják át a rászorulóknak. Ennek alkalmából a gyerekek által írt meséket mutatja be a Maskara színi társulat, melyben több hazai híresség is közreműködik.

A klinikai táplálkozás azért is fontos, mert a daganatkezelő terápiák során a kisgyermekek nagy része alultáplálttá válik, sejtjeik nem jutnak megfelelő mennyiségű tápanyaghoz. A kezelés végeztével ezt a szülők legtöbb esetben a gyermek kényeztetésével igyekeznek ellensúlyozni, ami pedig elhízáshoz vezethet. A megfelelő iránymutatás mind a szakemberek, mind a szülők számára elengedhetetlen, hiszen egy megfelelő otthoni, vagy klinikai táplálási program javíthatja a gyermek immunfunkcióit.

Erre a célra a program kezdete óta 258 millió forint gyűlt össze, melyet elosztottak az ország gyermekklinikái között.

Animáció: HáziPatika.com

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

magnézium szedése
Magnézium: mikor vegyük be, hogy nyugodtan aludjunk tőle? Szakértő elárulta a titkot
vércsoportok
Ez a legritkább vércsoport a világon – Nem véletlenül hívják aranyvérnek
halfogyasztás
Ez a legegészségtelenebb hal, mégis ezt veszik a legtöbben
fogyás
Diétaelmélet: mikor és mitől indul be a fogyás?
női anatómia
Meglepően sok nő nem tudja, hány testnyílása van odalent
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +26 °C
Minimum: +6 °C

Többnyire felhőtlen időre számíthatunk, legfeljebb a Dunántúlon jelenhet meg kevés fátyolfelhő az égen, de csapadék kizárt. A déli, délkeleti szelet többfelé kísérik élénk, északnyugaton erős lökések.A legmagasabb nappali hőmérséklet 23 és 28 fok között alakul. Késő estére 12 és 19 fok közé csökken a hőmérséklet. A hét elején még kitart a frontmentes, nyugodt időjárás, így kifejezetten ehhez köthető panaszokra nem kell számítani.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!
kvíz
Kvíz: felismered a stressz testi jeleit? – Bőrtünetek is árulkodhatnak a túlhajszoltságról Alvászavar, kimerültség, ingerlékenység – sokszor észre sem vesszük, hogy mindezek hátterében a stressz áll. Vajon mennyit tudsz arról, hogyan hat a szervezetünkre a mindennapi feszültség? Teszteld magad kvízünkkel!