A fényvédőt így kell helyesen használni

Bár a legtöbb ember ma már tisztában van a napsugárzás veszélyeivel, a fényvédőkkel és azok használatával kapcsolatban még mindig sok tévhit él a fejekben.

A nap által okozott bőrkárosodás elkerülése végett fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a fényvédelemre és tisztában legyünk a fényvédő krémek használatára vonatkozó szabályokra. Az alábbiakban a leggyakoribb, napozással és fényvédelemmel kapcsolatos mítoszokat cáfoljuk meg.

"Felhős időben nincs szükség fényvédelemre"

Az UV sugarak könnyedén áthatolnak a felhőkön (sőt még a szmogon vagy az autók ablakán is), éppen ezért a szakemberek szerint a napégés elkerülése végett felhős időben is használnunk kell fényvédő krémet.

Melyik jelölés mit jelent a naptejeken? Részletekért kattintson !

"Annál jobb, minél magasabb a naptej faktorszáma"

A faktorszám azt jelöli, hogy az adott termék mekkora védelmet képes biztosítani a nap sugárzása ellen. Ha valaki már 10 perc napon tartózkodás után le szokott égni, akkor egy 10-es faktorszámú krém használatával 15 percig tartózkodhat a napon leégés nélkül. Egy 30-as faktorszámú krém pedig 40 percnyi napvédelemre elegendő. A nagyobb faktorszám tehát valóban hosszabb ideig biztosít védelmet, ám ha nem kenjük magunkat rendszeresen újra, akkor hiába akár az 50-es faktor is,egy idő után így is leégünk majd.

Felhős időben is használnunk kell fényvédő krémet
Felhős időben is használnunk kell fényvédő krémet

"A sötét bőr nem igényel fényvédelmet"

A melanin , amely a bőrünk színét adja valóban nyújt valamennyi védelmet a nappal szemben, a bőrráktól azonban nem tud megvédeni. Egyébként pedig a sötétebb bőrű embereknek is vannak érzékenyebb, a napégéssel szemben védtelenebb pontjaik, úgy mint a köröm alatti bőr, vagy a tenyerük.

"A bőrünk csak a napégéstől sérül"

Tény, hogy a leégés drámai módon növeli a melanóma kockázatát - ami a bőrrák leghalálosabb formája. De a hosszantartó, rendszeres napon tartózkodás - akár leégés nélkül is - melanómához vezethet.

Forrás: Daily Mail

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

A Tiszántúl mellett a Dunántúlon is szakadozik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre is kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra