Ezeket ne tegyük, ha antibiotikumot szedünk

Náthaszezonban gyakran megesik, hogy antibiotikumot ír fel az orvos, de tulajdonképpen az év minden szakában lehet olyan betegségünk, amely ilyen kezelést igényel. Éppen ezért érdemes tisztában lenni az alábbiakkal.

Ne bízzunk 100 százalékosan a fogamzásgátlónkban!

Bár a legtöbb modern antibiotikum már egyáltalán nem befolyásolja a fogamzásgátló tabletták hatékonyságát, lehetnek kivételek. A meningitisz vagy a tuberkulózis kezelésére szolgáló gyógyszerek között vannak olyan fajták, amelyek szedésekor érdemes lehet plusz védekezési módszert, például kondomot bevetni a tabletta mellett. Erről mindenképpen beszéljünk az orvosunkkal!

A leghatásosabb természetes antibiotikumokról részletesen itt olvashat!

Ne fogyasszunk alkoholt!

Nagyon fontos, hogy ha antibiotikumot szedünk, akkor kerüljük el az alkoholizálást! Bár az ital a legtöbb ilyen gyógyszer hatékonyságát nem csökkenti, lassíthatja a felépülést, és csökkentheti az energiánkat. Ráadásul az alkohol és az antibiotikumok kombinációja megterheli a gyomrot, kábaságot, fejfájást okozhat, így csak még rosszabbul fogjuk magunkat érezni. Vannak olyan antibiotikumfajták is, amelyekre ha iszunk, akkor fájhat a fejünk, hányingerünk lehet, hányhatunk, és szívritmuszavaraink is lehetnek.

Ha antibiotikumot szedünk, kerüljük el az alkoholizálást
Ha antibiotikumot szedünk, kerüljük el az alkoholizálást!

Ne feledkezzünk meg a probiotikumokról!

Az antibiotikumok elpusztítják azokat a baktériumokat , amelyektől megbetegedtünk, de sajnos a hasznos baktériumokat is, amelyek létfontosságúak szervezetünk egészséges működéséhez. Éppen ezért nagyon fontos, hogy antibiotikumkúra alatt és után is mindig szedjünk probiotikumot, illetve fogyasszunk probiotikus hatású ételeket. Fontos, hogy a probiotikum és az antibiotikum bevétele között mindig teljen el egy-két óra.

Ne felejtsük el átnézni a szedési útmutatót!

Vannak gyógyszerek, amelyek hatékonyságát befolyásolja, hogy evés előtt, után, esetleg közben vesszük-e be őket. A vonatkozó leírás mindig megtalálható a gyógyszer dobozában lévő papíron. Ezt mindig olvassuk el, illetve orvosunkat, gyógyszerészünket is megkérdezhetjük, hogy pontosan hogyan érdemes szedni a felírt készítményt.

Forrás: womenshealthmag.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra