"Nem bántam meg a műtétet"

A 43 éves Krisztina évekig élt együtt kellemetlen panaszaival, míg végre rászánta magát az aranyérműtétre. Elmondása szerint ma már bánja, hogy nem keresett hamarabb megoldást a problémájára.

Krisztinánál jó tíz éve, a terhessége alatt jött ki az aranyere , amely a szülés után sem húzódott vissza. Sőt, az idő múlásával egyre rosszabb lett az állapota. Mint mondja, eleinte csak némi viszketést, esetleg kisebb fájdalmat érzett odalent, ezeket a panaszokat pedig még sikerült néhány nap alatt a bolti forgalomban kapható krémekkel orvosolnia.

Eleinte csak némi viszketést, esetleg kisebb fájdalmat érzett odalent
Eleinte csak némi viszketést, esetleg kisebb fájdalmat érzett odalent. Fotó: iStock

Proktológiai vizsgálat: így kell felkészülni Az aranyeresség az egyik leggyakoribb egészségügyi probléma, az emberek közel negyven százalékának okoz panaszokat. Bár egy ismert és sokak életét megkeserítő betegség, ennek ellenére sokan még tabuként kezelik, nehezen fordulnak vele orvoshoz, tartanak a vizsgálatoktól .

Nagyjából 5 évvel ezelőtt azonban az állapota sokat rosszabbodott: 4-es fokozatú lett az aranyere, amely már minden székelés után kitüremkedett . Krisztina akkor ijedt meg igazán, mikor először látott jelentősebb vérzést a vécében a nagydolga után. Ez a vérzés aztán egy-két havonta újra jelentkezett, és ekkor már sejtette, hogy valamilyen megoldást muszáj lesz találnia a problémára. Ennek ellenére még évekig húzta-halasztotta az orvosi segítségkérést, egyszerűen azért, mert félt, hogy műtéti beavatkozásra lesz szükség.

A végső lökést az adta meg neki, amikor egy évvel ezelőtt már minden székelés után jelentkezett a bő vérzés.

Már nem csak a vécépapír lett kicsit véres, hanem az egész vécé tiszta vér volt. Ez volt az a pont, amikor rászántam magam a kivizsgálásra

- magyarázza.

Első útja egy specialistához vezetett, aki a vizsgálat után diagnosztizálta is nála a 4-es fokozatú aranyeret, és akivel megbeszélték, hogy itt bizony műtétre lesz szükség. Az orvos a HAL-RAR eljárást javasolta, Krisztina pedig félve, de beleegyezett a beavatkozásba.

"A műtét napján iszonyatosan féltem. Gyakorlatilag haza akartam szaladni a váróteremből. Ma már tudom, hogy minden félelmem alaptalan volt." A beavatkozást spinális érzéstelenítéssel végezték, és nagyjából fél órát vett igénybe. A műtét estéjét Krisztina még a kórházban töltötte.

"Aznap este volt némi fájdalmam, de fájdalomcsillapítóval kezelni tudtam. Másnap reggel székelés közben nem éreztem különösebb fájdalmat, inkább valamiféle csípő, viszkető érzést. Másnap aztán haza is mehettem bármiféle probléma nélkül" - meséli az asszony. Krisztina azt mondta, nagyjából 3-4 hétig jelentkezett még nála székelések közben egy minimális kellemetlen érzés, ám végül ez is teljesen megszűnt.

Mai fejjel nagyon bánom, hogy ilyen sokáig szenvedtem és halogattam, hogy orvoshoz forduljak. Nagyon meg vagyok elégedve az eredménnyel, és egy percig sem bántam meg a műtétet.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

A tökéletes széklet nyomában

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +23 °C
Minimum: +11 °C

A frontális felhőzet csak lassan halad kelet felé, ezért az ország keleti felén alapvetően száraz és napos idő várható a fátyolfelhők mellett, míg a Dunántúlon nyugat, északnyugat felé haladva egyre több és vastagabb lesz a felhőzet. A Nyugat-Dunántúlon tartós eső várható, ott kiadós mennyiség is hullhat, az összefüggő csapadékzóna lassan araszol kelet felé. Előterében kialakulhatnak záporok, emellett a déli, délnyugati országrészben egy-egy helyen az ég is megdörrenhet. Az ország nyugati felén megélénkül, a nyugati tájakon megerősödik az északnyugatira forduló szél, míg keleten döntően mérsékelt marad az alapvetően déli légáramlás. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 22 és 29, de a Dunántúl északnyugati felén ennél jóval alacsonyabban, 14 és 20 fok között alakul, a nyugati határ mentén reggel, délelőtt áll be a maximum-hőmérséklet. Napközben melegfronti hatás dominál, amely főként a keleti országrészben érezteti majd hatását.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra