Egy hétig lehet szavazni a legkövérebb medvékre

Elindult a Kövér Medvék Hete: egy alaszkai nemzeti park évek óta megrendezi a versenyt, amelyen a nézők online szavazással választhatják meg a legteltebb példányt. Összesen 12 induló közül lehet választani.

Október 4-én elindult a Kövér Medvék Hete Alaszkában. A Katmai Nemzeti Park lakói közül 12 medve van a versenyben, a győztest online szavazás révén választják meg. - írja a The Guardian.

medve
12 medve van versenyben. Fotó: Getty Images

A visszatérő versenyzők között van a 747-es elnevezésű medve, a népszerű kétszeres győztes, aki a hivatalos honlap szerint a hét végére "általában nagyon kövér". A 747-es ügyes és hatékony horgász, súlyát egyszer 636 kilogrammra becsülték, és idén is a favoritok között van.

Egy másik korábbi győztes, Otis háromszoros bajnok, akit "tömbszerű pofájáról és lógó jobb füléről" lehet felismerni. Az idősebb Otis horgászatának ismertetőjegye a türelem és kitartás.

A Kövér Medvék Hete úgy működik, hogy a rajongók két medve egyikére szavazhatnak. A győztes továbbjut a következő fordulóba, ahol egy másik medvével kell megmérkőznie. Egészen jövő keddig mindennap lesz szavazás, amikor is megkoronázzák a bajnokot.

Nem sokon múlott, hogy elmaradjon az idei megmérettetés. Ha ugyanis leállt volna az amerikai kormány a múlt hétvégén, a versenyt lebonyolító nemzeti park sem üzemelhetett volna. A szavazás október 10-ig tart, a versenyzőkről itt olvasható részletes leírás.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

rostbevitel
10 olcsó étel, amivel jó sok rostot vihetsz a szervezetbe – Ezek legyenek mindig a kamrában
demencia
Ennél a vércsoportnál nagyobb a demencia rizikója
szklerózis muliplex
Szklerózis multiplex első jelei: látászavar és zsibbadás is utalhat rá
alvás
Ezt idd lefekvés előtt, és nyugodtan végigalszol nyolc órát
Ekkor kell átállítani az órákat – idén könnyű eltéveszteni
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +12 °C
Minimum: +3 °C

Többnyire erősen felhős idő várható, de délelőtt délkeleten hosszabb időszakra is kisüthet a nap. Főképp az ország északi, északnyugati részén néhol előfordulhat kisebb eső, zápor. A keleti, északkeleti szél sokfelé megélénkül, néhol meg is erősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 15 fok között valószínű. Az ország nagy részén nem vonul át markáns front,

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Narancs vagy paprika: melyikben van több C-vitamin? – Tedd próbára tudásod kvízünkben! Közismert, hogy naponta legalább ötször kellene zöldséget-gyümölcsöt fogyasztanunk. Azt is tudod azonban, hogy milyen tápanyagokat rejtenek növényi élelmiszereink? Kvízünk segítségével most tesztelheted a tudásod!
kvíz
A lenyelt rágógumi évekig a gyomorban marad: igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! Számos tévhit és félreértés kering a köztudatban az emberi test működéséről és egészségünk megőrzéséről. Te felismernéd a leggyakoribb mítoszokat? Tedd próbára tudásod alábbi kvízünkben!