Kikötözött beteg fulladt meg a kórházban

A Budapesti Rendőr-főkapitányság is vizsgálja azt a halálesetet, amely az egyik fővárosi kórház pszichiátriai osztályán történt: az egyik beteg megfulladt, miután éjszakára kikötözték.

Csütörtök reggelre meghalt egy beteg az egyik fővárosi kórház pszichiátriai osztályán, miután éjszakára az egyik kezét és az egyik lábát az ágya rácsához kötözték. Feltehetően ki akarta szabadítani magát, hadonászott, csúszkált, miközben a feje beszorult a rácsok közé, és megfulladt - tudta meg a Blikk .

A lap azt nem tudta kideríteni, hogy volt-e mellette valaki, és hogy figyelték-e az állapotát. Csak az tűnt fel a járókelőknek, hogy a reggeli órákban több autóval vonultak ki a rendőrök az épülethez, és órákon keresztül tartott a helyszínelés.

Magyarországon legalább 2 millió pszichiátriai beteg él - hangzott el egy 2 évvel ezelőtti konferencián az index.hu szerint. A magyar lakosság 13 százaléka mutat középsúlyos depressziós tüneteket, a szorongásos zavarokkal együtt szerint ez az arány 20 százalék. Ehhez jönnek még a skizofréniával, bipoláris zavarokkal, egyebekkel küzdők. Összesített adat egyelőre nincs. A betegek közül mindössze 560 ezren kaptak kezelést, de többnyire "csak" gyógyszereket. Pszichoterápiára pedig csak 93 ezren jutottak el.

A Blikk nem nevezte meg az érintett kórházat, de azt állítják, megkeresték az intézményt, ahol egyelőre nem akartak nyilatkozni arról, ki tehető felelőssé a beteg halála miatt.

Kikötözött beteg fulladt meg egy pszichiátrián
Kikötözött beteg fulladt meg egy pszichiátrián. Fotó: 123rf

A Budapesti Rendőr-főkapitányság is csak annyit erősített meg, hogy indult eljárás az ügyben. "Az ügyet a BRFK rendkívüli haláleseti osztálya közigazgatási hatósági eljárás keretén belül vizsgálja. A jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján bűncselekmény gyanúja nem merült fel. A haláleset körülményeinek pontos megállapítása, a tényállás teljes körű tisztázása folyamatban van."

Legutóbb a kaposvári Kaposi Mór Oktató Kórházzal kapcsolatosan merült fel a vád , hogy súlyos sérüléseket okoztak azzal, hogy kikötöztek egy autista kisfiút. Korábban pedig egy testi- és értelmi fogyatékosokat ápoló gödi otthonról számoltak be , ahol indokolatlanul kötözték ki a betegeiket. Az intézmény vezetőjét akkor azonnali hatállyal felmentették.

Mikor lehet kikötözni egy beteget?

A betegjogi törvény szabályozza, hogy csak ön- és közveszély esetén lehet elrendelni korlátozó intézkedést, ilyen a rácshoz kötözés is. Ezt a kezelőorvos vagy szakápoló teheti meg, a kötözés alkalmazása alatt pedig a beteg állapotát és szükségleteit folyamatosan ellenőrizni kell. Azt, hogy a most meghalt beteg mellett volt-e valaki, és figyelték-e, egyelőre nem lehet tudni.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Nagyrészt borult lesz az ég, de napközben az Alföldön, délutántól pedig már Borsodban is szakadozik, vékonyodik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább csak az ország északi, északnyugati felén valószínű eső, zápor, míg az Alföldön zivatarok is lehetnek. Többfelé megerősödik a nyugatias szél, zivatar környezetében akár viharos lökés is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 12 és 19 fok között alakul. Napközben melegfront érezteti hatását, ami miatt a frontérzékenyek tünetei ismét felerősödhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra