Ezek mind tönkreteszik a hormonháztartást

A hormonrendszer igen érzékeny a külső hatásokra, és amennyiben bármelyik hormon szintjében változás következik be, az a többire is kihat.

Lássuk, melyek azok a hétköznapi dolgok, amelyek negatívan befolyásolhatják a hormonjainkat.

Hormonhatározó Ismerje meg a hormonjait, kattintson !

Túlságosan sokat sportolunk

A mozgásnak nagyon jótékony hatásai vannak a hormonrendszerünkre (is, mint ahogy az egész testünkre), hiszen például megemeli a szerotonin szintjén, ugyanakkor a kortizol nevű stresszhormonra is hatással lehet, ez pedig negatívan érintheti például a nők menstruációs ciklusát. A szelídebb, kevesebb "kirobbanó" mozdulattal járó mozgásformák, mint a jóga vagy a pilates kevésbé emelik meg a kortizol szintjét.

Hormonháztartásunk felborulására több tényező is hat
Hormonháztartásunk felborulására több tényező is hat

Túl sok műanyag van a környezetünkben

Bizonyos műanyagból készült termékekben megtalálható egy olyan vegyi anyag, a biszfenol-A , mely szerepet játszhat többek között bizonyos daganatos betegségek kialakulásában, de a meddőséggel is összefügg. Ez a vegyi anyag gyakori összetevője lehet például a műanyag palackoknak, dobozoknak, ételtartóknak, és hő hatására átkerülhet az ételeinkbe és italainkba. Érdemes mindig BPA-mentes termékeket választani, ha pedig mikróban melegítjük az ételt, tegyük azt át üveg vagy porcelánedénybe.

Túl kevés zsírt fogyasztunk

Az alacsony zsírtartalmú diétákat sokat igen egészségesnek és követendőnek tartják - a túl sok zsiradékról ugyanis számos kutatás bizonyította már, hogy szerepet játszik a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásában. Ugyanakkor bizonyos mennyiségű zsír elengedhetetlen a szervezetünk megfelelő működéséhez, különösen az egészséges zsírsavak (így pl. az omega-3) szükségesek ahhoz, hogy a krónikus gyulladásokat csökkentsük, és a hormonrendszerünket is egyensúlyban tartsuk. A túl alacsony zsírtartalmú étrend hullámzó hangulattal és túl erős menstruációval is együtt járhat.

Állandóan fertőtlenítjük a kezünket

A túl sok kézfertőtlenítő szer, vagy antibakteriális szappan megváltoztathatja a jó és rossz baktériumok arányát a szerveztünkben, ez pedig krónikus gyulladásokkal járhat együtt. Ennek pedig következménye a hormonrendszer egyensúlyának felborulása. A fertőtlenítő hatású termékekben pedig egy triklozán nevű anyag is gyakran megtalálható, ez pedig a pajzsmirigyre lehet kedvezőtlen hatással.

Negatívan gondolkodunk

A stressz , mint már említettük, jelentősen emeli a kortizol nevű hormon szintjét - ez azonban nemcsak arra a stresszre igaz, ami külső események miatt alakul ki a szervezetünkben, hanem arra is, amit mi okozunk saját magunknak. A negatív gondolatok és érzések, mint a bűntudat, az önmagunkkal való elégedetlenség, az aggodalmaskodás is növelik a stressz mértékét, ezzel együtt pedig a kortizol szintjét.

Hol termelődnek a szexuálhormonok? Az emberi hormonrendszernek a szexuális működéshez szükséges része úgy működik, mint egy végrehajtó hatalmi szerv, ami a kromoszómáinkban előírtakat akarja érvényre juttatni.

A frontérzékenyek nálunk gyógyulnak!

Fejfájás? Vérnyomás? Fáradtság? Sok stressz?
Frontérzékeny lehet!
Fejfájás? Ingadozó vérnyomás? Rosszullétek? Szédülés? Álmatlanság? Fáradékonyság? Feszültség? Sok stressz?
Személyre szóló, gyógyszer nélküli gyógymódok az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával! Fejfájás? Vérnyomás? Rosszullét? Fáradtság? Idegesség? Sok stressz?
Headache illustration
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +16, +21 °C
Minimum: +1, +7 °C

Napos időre van kilátás, csapadék nem lesz. Reggel északkeleten ködfoltok képződhetnek. Mérsékelt szél mellett 16, 21 fok közötti csúcshőmérsékletekre számíthatunk. Szerdán a frontmentes, de melegedő idő is okozhat panaszokat. Reggel kopásos, napközben gyulladásos ízületi bántalmak léphetnek fel, emellett a fokozottan érzékenyek migrént és koncentrálási problémákat is tapasztalhatnak. Ingadozhat a vérnyomás, a délelőtti órákban rosszullét jelentkezhet. A napsütés azonban kissé ellensúlyozhatja a tüneteket. További fontos részletek a meteogyógyász® mai videójában! A légszennyezettség alacsony, kissé növekszik. A légnyomás alig változik.

Egészséget befolyásoló hatások: