Nem mondanak le a magyarok a téli utazásról

Áremelkedések ide vagy oda, a magyarok többsége tervez utazást a télre. Az olcsóbb és közeli síterepek kifejezetten sokakat érdekelnek, de újra felívelőben van a hajóutak iránti kereslet is.

Boszniai és szerbiai sípályák is felkerülnek idén a magyar sportturisták térképére, a nyugat-európainál számottevően olcsóbb síbérletek és szállások mellett az utazási költségek emelkedése is a közelebbi hegyek felé terelheti a kiutazó forgalmat – tudta meg a VG.

A lap idézi Bakó Balázst, a Magyar Utazási Irodák Szövetségének (MUISZ) szóvivőjét, aki elmondta: az idén február-március környékén tapasztalt felpattanás, a külföldi utazások iránt visszaépülő kereslet továbbra is kitart, bár a nyári forgalom a járvány előtti időszak 80 százalékát még nem igazán haladta meg, a téli utazási szezontól is hasonló eredményeket várnak.

téli utazás, síelés
Nem mondanak le a magyarok a téli utazásról. A fotó illusztráció, forrás: Getty Images

A külföldi utazások ára a tavaly télihez mérten átlagosan 15-20 százalékkal emelkedett, de az összetevők nagyon különbözők. A tavaly még 360-370 forintos, most 410-420 forint közé is beugró euró és az egyéb költségek növekedése folyamatosan pumpálja és magasan tartja az árakat. Ilyenkor sokat számítanak az egyes részköltségek, mint a síturizmusban a pályabérlet és a szállás ára.

New York és Róma is népszerű

A téli kiutazóturizmus felső szegmensét számottevően várhatóan nem befolyásolja a gazdasági válság: a New York-i adventi forgatag, a mexikói és a dominikai hangulat, Kuba, Mauritius, a Maldív- és Seychelle-szigetek a télből a nyárba utazni vágyóknak bőséges programot kínálnak újból, illetve továbbra is. Népszerű emellett Dubaj, illetve a tőle mintegy 50 kilométerre fekvő Ras Al Khaimah is.

A MUISZ szóvivője szerint a meghosszabbított téli iskolai szünet kedvez a kiutazóturizmusnak is, a január első hetében kínálkozó és elérhető csoportos és egyéni utazási lehetőségek iránt az eddigiekkel ellentétben most családok is érdeklődnek. A hagyományosnál rövidebb őszi szünetet is igyekezett kihasználni, aki csak tehette: Róma, Párizs és Isztambul kedvelt célpont volt a három-négy éjszakás repülős utak körében.

Felívelőben van újra a hajóutak iránti kereslet, még most is kellemes az időjárás a görög, török, spanyol, olasz, de akár egy dél-horvátországi hajózásra is – állítja Bakó Balázs, hozzátéve: most indulnak be a Karib-tengeri és a közel-keleti hajóutak is.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

mellékhatások
Sokak által szedett koleszterincsökkentőket vizsgáltak: ezek a valós mellékhatás-kockázatok
koleszterinszint csökkentése
5 gyógyszermentes tipp magas koleszterinre – Egyszerűen lépésekkel is csökkenhetnek az értékek
hospice
Mire gondolnak legtöbben a haláluk előtt? – Ezek a leggyakoribb utolsó mondatok
cukorbeteg diéta
Vércukorbarát kenyerek: ezeket ajánlja a dietetikus – Nem csak a kenyér fajtája fontos
mozgás
Nem úszás, nem gyaloglás - 60 felett ez a típusú mozgás a legjobb
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +12 °C
Minimum: +2 °C

Északnyugat felől egyre nagyobb területen szakadozik, csökken a felhőzet, a felhőátvonulások mellett hosszabb-rövidebb napos időszakokra is számíthatunk. Az északkeleti csücsökben maradhat legtovább felhős az ég. Kevés helyen fordulhat elő eső, zápor. Az északnyugati szelet nagy területen gyakran élénk, helyenként erős lökések kísérik.A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 15 fok között alakul, ennél pár fokkal alacsonyabb értékek a legtovább felhős tájakon valószínűek. Késő estére 0 és +6 fok közé hűl le a levegő. A hidegfront levonult, legfeljebb a lecsengését érezhetjük. Szervezetünk azonban ilyenkor is reagálhat még a légnyomás-emelkedésre, a szeles időre és a hőmérséklet-változásra.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Mi okozhat prosztatarákot? Teszteld a tudásod! A prosztatához több betegség is kapcsolódik, mind közül a legveszélyesebb a prosztatarák. Kvízünkből sok lényeges információt megtudhatsz erről a főleg az idősebb férfiakat veszélyeztető, rosszindulatú elváltozásról.
kvíz
Evés után kell fogat mosni: igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásod! Mennyire ismered a fogápolásról keringő tévhiteket? Tudd meg, mi az igazság, és mi a mítosz a napi fogmosás és szájápolás körül!