Tények, amiket nem tudtunk a sírásról
A legtöbb élőlény könnyezik, de egyedül az embereknél van összefüggés a könnyek és a különböző érzések között. És ez nem az egyetlen dolog, amit valószínűleg a legtöbben nem tudtak a sírásról.
A sírás megnyugtat
Sírás során a testünk különböző vegyi anyagokat szabadít fel, amelyeknek nyugtató hatása van, például oxitocint - ezért van az, hogy egy kis pityergés után kicsit nyugodtabbnak, érezzük magunkat, és a fájdalmunk is csökken.
Tisztítják a szemgolyót
A könnyek emellett segítenek a szemünket is megfelelő állapotban tartani, és nem engedik kiszáradni, valamint tisztán tartják a szemgolyót. Alapesetben egy átlagember körülbelül egy teáskanálnyi mennyiséget termel belőlük.
Miért sirat meg a hagyma?
Ha idegen test kerül a szemünkbe, vagy hagymát vágunk, esetleg valamilyen vegyi anyag kerül körülöttünk a levegőbe, akkor is termelünk könnyet - ez arra szolgál, hogy az idegen anyagot, idegen testet eltávolítsa a szemünkből.

A nők négyszer gyakrabban sírnak
Érzelmi változások hatására is itatjuk az egereket, legyen az boldogság, düh,félelemvagy szomorúság, valamint a különböző hormonális változások is könnyezést válthatnak ki. A nők gyakrabban sírnak, mint a férfiak: kutatások szerint körülbelül négyszer annyit. Ennek a prolaktin nevű hormon az oka, amely leginkább a nők vérében illetve könnyeiben van jelen. Ugyanakkor a nők könnycsatornája más felépítésű, mint a férfiaké, ezért is pityerednek el könnyebben a hölgyek.
Három ok, ami miatt mégis jó sírni
Több tudományos kutatás állítja, hogy a sírás igenis hasznos. Mondunk három okot, hogy miért.
Az állatok is sírnak
Az állatokban is megvan a sírás képessége, de ők könnyek helyett hangokkal, viselkedéssel és arckifejezéssel jelzik az érzelmi- illetve hangulatváltozásaikat - fajtánként változó, hogy pontosan hogyan. Az állatok könnyezése nem köthető össze az érzéseikkel, csupán funkcionális jelentősége van.
Forrás: steptohealth.com
Értékelje a cikket!