Mágnesterápia segít a depressziósokon

Amerikában újabb lendületet kapott a depresszió ellen alkalmazott mágnesterápia, miután a kormány bejelentette, hogy az egészségbiztosítás finanszírozni fogja az eljárást Illinois államban.

A transzkraniális mágneses stimuláció (TMS) rövid mágneses impulzusokat bocsát ki az agyban. Az Egyesült Államokban egyre népszerűbb az eljárás, már közel 300 kórházban ajánlják a terápiát a betegeknek. Dr. Murali Rao, a terápiát az elsők között alkalmazó Loyola Egyetem Egészségügyi Központjának orvosa arról számolt be, hogy a náluk kezelt betegek kétharmada esetében jelentős mértékben javult, vagy teljesen elmúlt a betegség.Az Amerikai Élelmiszer és Gyógyszerellenőrző Hivatal (FDA) 2009-ben hagyta jóvá a TMS alkalmazását olyan depressziós betegek számára, akik súlyos depresszióban szenvednek, és esetükben legalább egy antidepresszáns gyógyszer kudarcot vallott.

A betegek az eljárás során egy kényelmes, kipárnázott székre ülnek. A fejük bal oldalához helyezett mágnestekercs rövid mágneses impulzusokat bocsát az agy felszínére, amelyek stimulálják az agysejteket. Az impulzusok által befolyásolt agyi elektromosság a mélyen az agyban lévő hangulatszabályozó áramkörökre gyakorol hatást, és ezek az agyban bekövetkező változások jótékony hatást gyakorolnak a depresszióban szenvedő betegekre.

Egy kezelés 35-40 percig tart, és a páciensek heti három kezelésen esnek át négy-hat héten keresztül. A beavatkozáshoz nincs szükség érzéstelenítésre vagy altatásra, a kezelés után azonnal folytathatják megszokott tevékenységeiket, így például autót is vezethetnek. A kutatások azt mutatják, hogy a páciensek sem emlékezetkiesést, sem görcsöket nem tapasztalnak. Mellékhatásai enyhe fejfájás vagy a fejbőr bizsergése lehet, amit paracetamollal kezelni lehet.

A pszichoterápia és az antidepresszánsok együttes alkalmazásával a súlyos depresszióban szenvedő betegek csupán egyharmadát tudják sikeresen kezelni. A TMS olyan nem invazív kezelés, amely mostantól a maradék kétharmad számára jelenthet esélyt, akiken a hagyományos kezelések nem segítenek.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra