Agresszív? Azért, mert kisebb az agya

Neurológiai tanulmányok szerint az érzelmeket vezérlő limbikus agyi régiók fontos szerepet játszanak az agresszivitás szabályozásában is. Egy korábbi tanulmány arról számol be, hogy az úgynevezett váltakozó explozív zavarban (IED) szenvedőknek jelentősen alacsonyabb a szürkeállomány térfogata ezekben az agyi struktúrákban.

Ezeknek az embereknek kisebb az "érzelmi agyuk"

A váltakozó explozív zavar (angol rövidítése alapján IED) szélsőséges, gyakran kontrollálhatatlan dühkitörésekkel, agresszióval jelentkezik. Bár előfordulása sokkal gyakoribb, mint például a bipoláris zavar és a skizofrénia együtt, de még a tudományos közvélemény egy része sem zavarnak tekinti, hanem egyszerűen rossz viselkedésnek, amit egy kis neveléssel meg lehet változtatni - mondja Dr. Emil Coccaro, a University of Chicago professzora, a tanulmány vezető szerzője. Holott az IED a DSM-5-ben, az az Amerikai Pszichiátriai Társaság mentális rendellenességekről szóló referenciakönyvében leírt zavar.

Agy, IED, agresszív, agresszió, neurológia, szürkeállomány MRI-felvétel
Írd ide a képaláírást

"A kutatási eredményeink megerősítik a korábbi diagnózist: az IED agyi rendellenesség, nem pedig a beteg viselkedési tulajdonsága - tette hozzá. Dr. Coccaro és kollégái egyértelmű összefüggést találtak agresszió és a limbikus régik szürkeállományának térfogata között.

A kutatók nagy felbontású MRI-felvételeket készítettek 168 ember megfelelő agyi területeiről. A kutatás résztvevői közül 57 IED-s, 53 egészséges, 58 pedig egyéb pszichiátriai betegségben szenvedő ember volt. A vizsgálatok során egyértelmű és közvetlen összefüggést találtak az agresszív viselkedés nagysága és a szürkeállomány térfogata között.

"A limbikus agyi struktúrák elváltozása minden esetben fokozott agresszivitással járt együtt - ismertette az eredményeket Dr. Cameron Carter, a University of California professzora. "Ezek a fontos megállapítások arra utalnak, hogy az agy érzelemszabályozó áramkörének hibás fejlődése vezethet a viselkedési zavarok kialakulásához.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Forrás: Science Daily

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +6 °C
Minimum: +1 °C

Erősen felhős vagy borult időre számíthatunk számottevő csapadék nélkül. Estefelé nyugat, északnyugat felől elkezd határozottabban szakadozni a felhőzet. Az északira, északnyugatira forduló szél az Észak-Dunántúlon helyenként megélénkül, másutt gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 2 és 7 fok között valószínű. Ami az orvosmeteorológiai helyzetet illeti, jelentős fronthatás nem valószínű.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra