500 évig is elélhetünk a Google szerint
Mi létezésünk abszolút határa?Nemcsak az űrfejlesztésekben, az okos termosztátokban és a mesterséges intelligenciákban érdekelt a Google - derült ki a Bloomberg nemrégiben publikált interjújából, amelyben Bill Marist faggatták.
Az agyműködést és neurobiológiát kutató Maris korábban a Calico nevű cég gondozásában is részt vett: ez egy olyan, a Google és Apple által közösen támogatott projekt, amely az időskori megbetegedések kutatásával és azok enyhítésével foglalkozik.
Mi jelzi, ha valaki meghal?
Nagy-Britanniában szakértők egy 29 elemből álló listát állítottak össze, amely alapján megállapítható, hogy egy idős vagy beteg embernek körülbelül egy hónapja van hátra. A részletekért kattintson!Maris és Kurzweil véleményét mások is osztják: Dr. Pankaj Kapahi, a Buck Institute for Research On Ageing öregedéskutató intézet munkatársa úgy véli, a jelenlegi emberi átlagéletkort négyszerezni, akár megötszörözni is lehetne. Mindezt arra a kísérletre alapozza, amelyet a Caenorhabditis elegans fonálféreggel végeztek: az állat a rajta végzett genetikai módosításoknak köszönhetően ugyanis ötször tovább élt társaihoz képest. A Cell Report szaklapban publikált anyag van annyira ígéretes, hogy Kapahi egereken kísérletezzen tovább, ugyanis ez világíthat majd rá arra, hogy az életkor meghosszabbítása mennyire lehet sikeres emlősöknél.

30 év múlva már elérjük a halhatatlanságot
Ezen vélemények és kísérletek ellen szólalt fel Sir Colin Blakemore professzor, a British Medical Research Council korábbi vezérigazgatója: véleménye szerint biológiai határa van annak, hogy egy ember meddig képes élni, ez pedig a 120 év, ami létezésünk abszolút határát jelenti, ezt még orvosi és technológiai fejlesztésekkel sem valószínű, hogy ki tudjuk tágítani.
Ezen kutatások azonban még fontosabbnak tűnnek, ha ránézünk a tavalyi Global AgeWatch Index rangsorára, amely 96 országban vizsgálja az idősek életkörülményeit. A lista szerint 2050-re a Föld lakosságának 21 százaléka lesz 60 év feletti - jelenleg ez az érték 12 százalék.