A túlzott képernyőidő veszélyei Európa-szerte növekvő aggodalmakat váltanak ki, ezért egy Brüsszelben egyre népszerűbb javaslat korlátozná a gyerekek közösségimédia-használatát - írja a 24.hu.
A Görögország által benyújtott, továbbá Franciaország és Spanyolország által már támogatott indítvány szerint bevezetnék a digitális felnőttkor fogalmát, amely alapján a kiskorúaknak szülői beleegyezésre lenne szükségük ahhoz, hogy bejelentkezhessenek a közösségi médiába. Ezt a kort pedig 15-16 évben határoznák meg - ezen életkor alatt a gyerekek nem férhetnének hozzá felügyelet nélkül, automatikusan az olyan alkalmazásokhoz, mint a TikTok, az Instagram vagy a Snapchat.
A javaslatról június elején tárgyalhatnak az Európai Unió digitális ügyekért felelős miniszterei, a soros elnökségére készülő Dánia pedig elszántnak tűnik az ügy támogatásának irányába. Az Európai Bizottság már kidolgozott jónéhány, a meglévő szabályozásokra épülő intézkedést, például a digitális szolgáltatásokról szóló törvényt (DSA), amely szigorú szabályokat határoz meg az online platformokra vonatkozóan. A mostani javaslat szerint azonban az EU ennél sokkal tovább menne – kötelezővé tenné a beépített életkor-ellenőrzést és a szülői felügyeletet az eszközökön - írja a lap.
Borítófotó: Getty Images