A leggyakoribb mosási hibák

A mosás gyakran (különösen a kisgyermekes családoknál) végeláthatatlan feladatnak tűnik, és sokan igyekeznek minél gyorsabban túlesni rajta. Azonban könnyen elkövethetünk olyan hibákat, melyek a ruhák és a mosógép élettartamát is csökkenthetik.

Nem lapos felületen áll a mosógép

A mosógép kiegyensúlyozása nagyon fontos, mert ha egyenetlen talajon van (még ha szabad szemmel nem is látható az eltérés), "ugrálni" fog, túlságosan rázkódhat, ez pedig jelentősen csökkentheti az élettartamát. A mosógép elhelyezésénél mindenképpen használjunk vízszintezőt, és ennek segítségével állítsuk be a gépet. A modern készülékek gyakran állítható lábakkal rendelkeznek.

Nem kezeljük elő a foltokat

Minden családban előfordulhatnak foltok, a legkönnyebben úgy tudunk ezektől megszabadulni, hogy mosás előtt kezeljük ezeket, például áztatással vagy folttisztítóval. Minél korábban kezdjük meg a foltok kezelését, annál hatékonyabban el tudjuk őket távolítani. Ha beszáradt foltos ruhát teszünk a mosógépbe , ne várjunk csodát.

Számos hibát elkövetünk ruháink mosásakor
Számos hibát elkövetünk ruháink mosásakor

Túl sok mosószert és öblítőt használunk

Azt hihetnénk, hogy minél több mosószert és öblítőt használunk, annál jobb, hiszen ez azt jelenti, hogy még tisztábbak és még illatosabbak lesznek a ruháink. Valójában azonban a minimális mennyiség is elegendő a ruhák megfelelő tisztításához, a maradék viszont felhalmozódhat, akár a ruháinkban, akár a mosógépben. Ez a nyálkás vegyszertömeg pedig lassan károsíthatja a ruhákat és a gépet is.

Nem figyelünk a gombokra és a cipzárakra

Mosás előtt érdemes átnézni a ruhákat és a gombokat kigombolni, a cipzárakat felhúzni. A mosásnál ugyanis erőteljes rángatásnak vannak kitéve az anyagok, ez pedig megterhelheti a gombokat és a gomblyukakat, így nagyobb lesz az esélye a szakadásnak. A cipzár fogai viszont beleakadhatnak más ruhákba, és úgy károsíthatják azokat.

Nem tisztítjuk rendszeresen a mosógépet

Azt hihetnénk, hogy a mosás során a mosógép is tisztább lesz és nincs szüksége külön takarításra. Azonban a mosógép nemcsak a dobból áll, ahova betesszük a ruhákat, ezért időnként érdemes időt szánni a kitisztítására. Ha tehetjük, vegyük ki például a szűrőt, vagy a mosószeradagoló tartályt, és tisztítsuk meg ezeket. A csövekben is lerakódhat a vízkő, illetve a különböző vegyszermaradványok, ez pedig nemcsak a mosási hatékonyságot csökkentheti, de akár a mosógép élettartamát is megrövidíti. Bár kaphatóak különböző mosógép-tisztító folyadékok, porok, de egyszerű háztartási ecettel és magas hőfokú mosással is nagyon jó eredményt érhetünk el.

Olyan holmikat is mosunk, amelyeket nem lenne szabad

Természetesen sokkal egyszerűbb (és olcsóbb) bedobni valamit a mosógépbe, mint tisztítószalonba vinni, de vannak olyan ruhadarabok, amelyeket nem szabad géppel kimosni. A nagyon érzékeny anyagok ugyanis nem bírják a mosógép rázását, dobálását, és az sem tesz nekik jót, ha túl sokáig vannak vízben. Mindenképpen legyünk tisztában azzal, hogy az egyes ruhadarabokat hogyan kell mosni, mindig nézzük át a "mosási kreszt" a címkéken.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +16 °C
Minimum: +4 °C

A Nyugat-Dunántúlon erősen felhős vagy borult lesz az ég, másutt délelőtt még csak kisebb körzetekben lehet felhős idő, csak délutántól várható felhőzet-növekedés. Délelőtt csak a Nyugat- és Észak-Dunántúlon, késő délutántól, estétől dél felől egyre többfelé várható eső, zápor. Délen néhol zivatar is kialakulhat, az Alpokalja magasabb részein havazás is lehet. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, helyenként erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 11 és 21 fok között alakul, de a tartósan borongós Nyugat-Dunántúlon kicsivel 10 fok alatti értékeket is mérhetnek. Késő este 6, 13 fok valószínű. Az előrejelzések alapján hétfőn frontmentes időnk lesz, így a frontérzékenyek tünetei várhatóan nem erősödnek fel.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra