Eső váltja a havazást, egymást követik a ciklonok – Nehéz napok várnak a frontérzékenyekre

Szeles, hideg időre számíthatunk vasárnap, további havazás azonban nem várható. A jövő hét ugyanakkor sok esővel indul.

Ma délelőtt nyugat felől fokozatosan vékonyodni, szakadozni kezd a felhőzet, és az esti órákra a Dunántúlon többfelé kiderülhet az ég. A Dunától keletre azonban nagyrészt borult marad az idő – írja előrejelzésében a Kiderül, a Startlap meteorológiai oldala. Csapadék immár nem valószínű, bár az északkeleti megyékben még előfordulhat némi hószállingózás. Ellenben a nyugatira, délnyugatira forduló szelet nagy területen kísérhetik élénk lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 2 és plusz 4 fok között alakul.

Fájhat a frontérzékenyek feje

Az orvosmeteorológiai helyzetet kettősfronti hatás határozza meg. Mind a hideg-, mind a melegfrontra érzékenyek körében jelentkezhetnek kellemetlen panaszok, elsősorban fejfájás, vérnyomás-ingadozás, koncentrációs zavarok. Jó hír, hogy a csapadékos időjárás nyomán a levegőminőség országszerte kedvező, egyelőre nem várható a légszennyező anyagok tartós feldúsulása. Ugyanakkor a felső légúti fertőzések megelőzése érdekében fontos az alapvető higiéniai szabályok betartása, valamint a kellően meleg, réteges öltözködés, ha kimozdulunk otthonról.

Hétfőn az ország nagy részén ismét beborul az ég. Melegfronti csapadékzóna képződik ki az ország felett, így egyre többfelé eredhet el az eső. Az Északi-középhegység térségében, különösen annak északi felén eleinte még havazás lehet a fő csapadékforma, de aztán ott is megváltozik a csapadék halmazállapota. A délies szél sokfelé megélénkül, egyes területeken erős lökések is lehetnek. A hajnali mínusz 6 és 1 fok közötti minimumok után kora délutánra plusz 2-8 fokig melegszik az idő. Északkeleten ugyanakkor fagypont körül marad a csúcshőmérséklet.

Borítókép: Getty Images

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Befőzés: betiltották ezt a régóta használt tartósítószert – Mutatjuk, mit használhatsz helyette
A legjobb omega-3-források, ha nem szereted a halat – Íme a teljes lista
B6-vitamin
Ezzel a vitaminnal óvhatod meg a veséd egészségét az urológus szerint
Alzheimer-kór korai tünetei
Ez az Alzheimer-kór egyik első jele – Már jóval a feledékenység előtt jelentkezhet
Így kellene szedni a D-vitamint: egy fontos társáról sokan megfeledkeznek
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +33 °C
Minimum: +21 °C

A fátyol- és gomolyfelhők mellett sok napsütés várható. Elszórtan alakulhatnak ki záporok, zivatarok - nagyobb számossággal a Dunától keletre. Az északnyugati, északi szél megélénkül, többfelé megerősödik. A zivatarokat erős, viharos széllökések kísérhetik.Késő estére 19 és 27 fok közé csökken a hőmérséklet. Pénteken egy hidegfront éri el az országot, átmeneti enyhülést hozva a hőségre.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
„Lehet hogy demiszexuális vagyok?” – Ezzel a 8 kérdéssel kiderítheted A vonzalom nem mindenkinél működik ugyanúgy. Egyeseknél csak azután jelenik meg, hogy valódi érzelmi kötelék alakult ki bennük – ők a demiszexuálisak. Vajon te is közéjük tartozol? Most kiderítheted.
depresszió
Ez az online teszt elárulja a depresszió kockázatát – Pár perc kitölteni A klinikai depresszió egy betegség, amely szakszerű kezelést igényel. Alábbi tesztünk segít a kockázatfelmérésben.