Arcápolás: a termékek használatának helyes sorrendje

A tudatos bőrápolásra egyre több figyelmet fordítunk napjainkban, de annyira sokféle termék kapható, hogy sokan már a bőrápolási rutinjuk elején elakadnak. Az alábbiakban megmutatjuk, milyen sorrendben érdemes felvinni a bőrre a különböző készítményeket.

Általánosságban elmondható, hogy a folyékonyabbtól a sűrűbb állagúak felé vigyük fel a termékeket a bőrre. Az első lépés mindig az arctisztító termékek használata legyen – írja a Healthista . Reggel valamilyen vizes bázisú, géles, tejes lemosót érdemes használni, de elég lehet egy sima langyos vizes arcmosás is. Esténként, amennyiben napközben viseltünk sminket, fényvédőt, duplán érdemes tisztítani.

Először egy balzsamos, olajbázisú lemosót, majd utána egy vizes bázisú lemosót használjunk. Így biztosak lehetünk benne, hogy minden szennyeződést maximálisan eltávolítunk. Az arctisztításhoz kizárólag langyos vizet használjunk, utána puha törölközővel finoman töröljük szárazra a bőrt. Fontos, hogy az arcunkra külön törölközőnk legyen, amelyet 2-3 naponta cserélünk.

arcbőr, bőrápolás, arctisztítás
Az arcbőr ápolásának első lépése mindig a tisztítás. Fotó: Getty Images

Toner

Következő lépésben jöhet a tonik, toner használata, amely megkönnyíti a következő termékek hatóanyagainak felszívódását. Felvihetjük vattakoronggal, de akár a tenyerünkből is finoman a bőrbe ütögethetjük.

Szérum

Ezután következnek a szérumok, amelyek hatóanyagait bőrtípusunknak megfelelően válasszuk ki. Nappalra jó választás lehet egy hialuronsavas vagy C-vitaminos, estére pedig egy peptides szérum.

Hidratáló

A szérum után következő lépés a hidratáló használata . A tavaszi-nyári időszakban jobban esnek a bőrnek a gélesebb, könnyedebb textúrájú termékek, az őszi-téli időszakban pedig a kicsit sűrűbb, testesebb változatok.

Fényvédő

A hidratálás után nappalra a záró lépés a kifejezetten arcra való fényvédő termék használata. A nappali bőrápoló rutint mindig ezzel kell zárni. Ha a termék teljesen beszívódott, akkor utána kezdhető el a sminkelés. Fontos, hogy fényvédőt akkor is használjunk, ha a hidratáló krémünkben van fényvédő, mivel a hidratálót nem lehet akkora mennyiségben felvinni, hogy valódi védelmet nyújtson. Az arc és nyak bőrére kétujjnyi fényvédőt vigyünk fel (egy-egy csíkot nyomjunk ki a mutató és középső ujjunkra).

Arcpermet

Ha van arcpermetünk, azt a nap folyamán bármikor használhatjuk, amikor szükségét érezzük. A legtöbbet sminkelt bőrre is nyugodtan fújhatjuk. Repüléskor különösen jól jöhet az arcpermet, mivel a gépek belsejében nagyon száraz a levegő, és segíthet ezt egy kissé ellensúlyozni.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
életmentés
Mentőorvos: „Rendőrségi bejelentést tettem a Határ úti esettel kapcsolatban”
alacsony vércukorszint
Jelek, hogy bezuhan a vércukorszint éjszaka – Még reggel is lehet érezni
Két tabutéma, amelyet sose hozz fel a párod előtt
teszt
Mennyi a normál nyugalmi pulzus, és mikor a legjobb megmérni?
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +3 °C
Minimum: +1 °C

Túlnyomóan borult, párás, foltokban tartósan ködös idő várható. Szitálás helyenként előfordulhat. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt lesz.A csúcsérték 2 és 6 fok között változik. Ma frontmentes idő várható, megpihenhet tehát a frontérzékenyek szervezete.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

teszt
Tényleg pótolható a heti alváshiány a hétvégi lustálkodással?

Tudod, hogyan hat az alvásodra a koffein, a késői vacsora vagy a sok képernyőzés? Teszteld tudásodat!

teszt
Mennyi a normál nyugalmi pulzus, és mikor a legjobb megmérni?

A pulzusszám azt mutatja meg, hogy egy perc alatt mennyit ver a szív. Ez az érték kortól és egészségi állapottól függően változhat, nem árt azonban tisztában lenni néhány általános információval a pulzus tekintetében. Most letesztelheted, mennyit tudsz róla!