Jelek, hogy a liszt nem megfelelő

Ha egy péksütemény vagy kenyér nem úgy sikerült, ahogy terveztük, akkor elképzelhető, hogy a liszttel van gond.

Ha a sütés végeredménye nem olyan lett, mint amilyenre számítottunk volna, akkor nem feltétlenül mi vagyunk a hibásak. Előfordulhat, hogy a liszt minőségével van valami probléma: a Szupermenta összegyűjtötte, hogy mik lehetnek ezek!

Új búza őrleménye

A gabonát megfelelő ideig kell tárolni, mielőtt feldolgozzák. Ha nem várják ki a szükséges időt, akkor az új búza őrleményéből készült liszt térfogatnövelő képessége csökkenhet és rosszul keleszthető tészta készíthető belőle.

Ezért egészségesek a teljes kiőrlésű gabonák A teljes kiőrlésű gabonák kiemelkedő szerepet töltenek be a kiegyensúlyozott táplálkozásban. Fontos forrásai a tápanyagoknak és fito-védő anyagoknak, melyek a legtöbb ember étrendjében hiányos mennyiségben találhatóak. Kattintson !

Csírázott gabona őrleménye

Esős időjárás esetén gondoskodni kell a gabona megfelelő tárolásáról, máskülönben csírázásnak indulhat. Az ilyen őrleményből készült tészta ragacsossá, kezelhetetlenné válhat.

Gyommagot tartalmazó őrlemény

A tészta elszíneződése (például lila pöttyözés) vagy kellemetlen illat (fokhagymás vagy halszagú liszt) esetén nem megfelelő gabona-betakarításra is gyanakodhatunk.

Több jel is utalhat rá, ha a liszt nem megfelelő minőségű
Több jel is utalhat rá, ha a liszt nem megfelelő minőségű. Fotó: 123rf

Idegen szagú, ízű liszt

A rossz tárolási körülményekből is adódhat az idegen szagú és ízű liszt. A magas páratartalmú helyiségben tartott liszt felveszi környezete nedvességét, amitől jelentős mennyiségben elszaporodhat benne bizonyos penészgombafaj, ami dohos szagot és ízt eredményez.

Keserű liszt

A háztartásokban előforduló másik gyakori romlási folyamat az avasodás, amikor a meleg helyiségben a lisztben lévő zsírok a levegő oxigénjét felvéve elbomlanak, ami a lisztek szúrós, karcos ízét és szagát eredményezi.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +20 °C
Minimum: +12 °C

Az északi tájakon a felhős időt követően főleg délután egyre többfelé kisüt a nap, a déli, délkeleti országrészben ezzel szemben erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés. Reggel még többfelé valószínű főleg eső, zápor, majd az északi tájakon csökken a csapadékhajlam, viszont délen, délkeleten - nagyobb számban délután - záporok, zivatarok várhatók, helyenként felhőszakadással. Az északi, északkeleti szél többfelé lesz élénk, záporoktól, zivataroktól függetlenül a Nyugat-Dunántúlon helyenként erős. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 18 és 23 fok között valószínű, ennél északnyugaton hidegebb, a Dél-Alföldön viszont kissé melegebb lehet az idő. Fronthatás napközben nem okoz kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra