Kukába vele - segítenek Önnek is!

Ötletes, szellemes, szemléletes - így lehetne összefoglalóan jellemezni azokat a kisfilmeket, amelyek a Dohányzásról Leszokást Támogató Központ diákok körében hirdetett videó pályázatára érkeztek. Szerdán került sor az eredményhirdetésre, a nyertesek díjainak átadására. A videó pályázat célja az volt, hogy azokat a fiatalokat szólítsák meg, akik nem érintettek, és rajtuk keresztül juttassák el a Központ és a honlap hírét, a segítség lehetőségét a környezetükben lévő dohányos felnőttekhez - mutatta be dr. Vajer Péter, a DLTK csapata nevében. A Svédországból jött ötlet sikeresebbnek bizonyult, mint svéd kezdeményezőinél: a győztes kisfilmet például több mint tízezren látták, és a pályázat során a központ honlapja, a www.leszokasvonal.hu honlapon.

Az eseményen dr. Beneda Attila, minisztériumi kabinetfőnök üdvözölte a kezdeményezést. Mint mondta: Magyarországon évente harmincezer ember hal meg dohányzás következtében, így nagy szükség van minden támogatásra, kreatív, figyelemfelkeltő ötletre, amely a dohányzás elleni felvilágosító munkát előbbre viszi. A tiltás, a szabályozás szigorítása mellett jó szolgálatot tehet minden civil kezdeményezés, amely segítheti azokat, akik már eljutottak az elhatározásig.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
Óriási változás jön az egészségügyben: íme az új miniszter, Hegedűs Zsolt tervei
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +20 °C
Minimum: +5 °C

A változó felhőzet mellett elszórtan fordulhat elő zápor, néhol zivatar, azonban a Tiszántúlon még nem valószínű csapadék. A délies szelet helyenként élénk, néhol erős lökések kísérik, zivatarok környezetében viharos széllökés is előfordulhat.Késő estére 9 és 16 fok közé hűl le a levegő. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 3 és 12 fok között várható, a legalacsonyabb értékeket az északi völgyekben mérhetjük. Markáns fronthatásra ma még nem kell számítani.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!
kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!