Vizsgálják Kasza Tibi étrend-kiegészítős reklámjait

Vizsgálatot indított a Gazdasági Versenyhivatal Kasza Tibi étrend-kiegészítőinek reklámjai miatt.

A nemzeti versenyhatóság vizsgálatot indított a Challenge étrend-kiegészítőket forgalmazó Manker Beauty Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-vel szemben, mivel a cég vélhetően tisztességtelenül, az uniós ágazati szabályozást is megsértve népszerűsíti a termékcsaládot, illetve az ahhoz kötődő „Challenge életmódváltó rendszert” – közölte a GVH.

A hivatal gyanúja szerint a cég honlapja, közösségi oldalai, illetve a tulajdonos-ügyvezető Kasza Tibor közösségi oldalai jogsértő módon sugallják a termékekről, hogy azok alkalmasak lehetnek betegségek megelőzésére, kezelésére vagy gyógyítására.

étrend-kiegészítő, fogyás
A vállalkozás vélhetően tisztességtelenül reklámozott étrend-kiegészítőket. A kép illusztráció. Fotó: Getty Images

A GVH szerint az alábbi állítások lehetnek jogsértőek:

  • csökkenti a szív- és érrendszeri betegségeket, az érelmeszesedést és a daganatos megbetegedéseket;
  • segít a fogyásban és a súlytartásban is, megfelelő étrend mellett;
  • cukormentes, mindenmentes.

A versenyhivatal közölte azt is, hogy az eljárás megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy a vállalkozás a jogsértést el is követte, ennek bizonyítására indították az eljárást, aminek lefolytatására három hónap áll a hivatal rendelkezésére. Ez az időtartam indokolt esetben két alkalommal, egyenként legfeljebb két hónappal meghosszabbítható.

ITT MEGOSZTHATOD:

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadás egyre inkább csak északkeleten fordulhat elő. Reggel, délelőtt átmenetileg kevesebb helyen eshet, majd a déli óráktól a keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk, a hegyekben erős lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 12 fok között alakul, de a keleti naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb értéket is mérhetünk. Késő este 3, 9 fok valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra