Erősítsük szervezetünket gyógygombákkal!
Általánosságban a gombákról tudjuk, hogy ásványi anyagokban, vitaminokban és fehérjében gazdagok. A hagyományos kínai orvoslásból ismert gyógygombák pedig különböző egészségmegőrző és gyógyító hatásuk miatt kerültek előtérbe, elsősorban az alternatív gyógyászatban.
Ismertebb gyógygombák
A gyógygombák számos aktív hatóanyagot tartalmaznak, amelyek természetes módon, összehangoltan segítik a szervezet regenerálódását, sejtszinten ösztönzik az immunrendszert a helyes működésre.A hernyógombának évszázadok óta gyógyító erőt tulajdonít a néphit, elsősorban köhögéscsillapító hatása miatt lett ismert. A tüdőben növeli az oxigénfelvételt, vagyis javíthatja a tüdőkapacitást.
Csontritkulás és vérszegénység kezelésére a magas kalcium-, vas- és foszfortartalmú fafülgombát javasolják. A kínai gyógyászat általános regeneráló és vérkeringés-javító tulajdonságát emeli ki.
A Kínában és Japánban honos shiitake gomba nagy mennyiségben tartalmaz aminosavakat, antioxidánsokat és különböző enzimeket. Speciális szénhidrátjai az immunrendszer sejtjeit a vírusok elpusztítására serkentik. Kemoterápiás kezelések mellékhatásának enyhítésére és koleszterincsökkentésre is javasolják.
A máj és az immunrendszer erősítésére, a fizikai teljesítőképesség javítására, valamint az anyagcsere-folyamatok gyorsítására, a gyógygombák királynőjeként számon tartott pecsétviaszgombát, vagy más nevén ganodermát ajánlják. A kínai orvoslásban kúraszerűen alkalmazzák leromlott egészségi állapot javítására és a kemoterápia mellékhatásainak mérséklésére.

Ismeri a gyógygombákat?
A mandulagomba hatóanyagainak tumoros sejtekre gyakorolt gyógyító hatását kutatják. Méregtelenítő, valamint anyagcsere-folyamatokat szabályozó tulajdonsága miatt tisztítókúrákhoz javasolják.