Meghalhatunk ételmérgezésben egy trópusi országban?
Szlávik János infektológus szerint egy az egymillióhoz az esélye annak, hogy valaki egy trópusi országban trópusi betegségben meghaljon.
Egy a millióhoz az esélye, hogy valaki trópusi országban trópusi betegségben haljon meg
Ezt az Egyesített Szent István és Szent László Kórház Immunológiai Ambulanciájának főorvosa annak a férfinek az esetével kapcsolatban mondta, aki Thaiföldön vélhetően egy hal elfogyasztásától meghalt.
Vajhal, vagy kígyómakréla?
Ahogy arról a 24.hu beszámolt, a napokban meghalt egy magyar férfi Thaiföldön. Lapinformációk szerint a halálát vajhalfogyasztás okozta, de később kiderült, hogy a mérgezéses hírekben is felbukkanó és a hazai boltokban is kapható vajhal valójában a kígyómakréla volt. A fajra a jellegzetes húsa miatt aggatták rá a tudományos szempontból megtévesztő vajhal nevet - olyan puha a húsa, hogy szinte kenni lehet, mint a vajat. A problémát az okozza, hogy a kereskedelemben gyakran vajhal vagy egyéb nem mérgező hal címkéje alatt árusítják a kígyómakrélát - írja a lap.

Szlávik János szerint gyaníthatóan ételmérgezésről lehet szó, de valami más is lehetett a fiatal férfi szervezetében, és máshogy reagált az anyagokra.
A férfi nem kapott időben orvosi segítséget
Elmondása szerint minden második utazónál jelentkezik pár napig tartó hányás, hasmenés, vagy láz, de ezeket gyógyszerekkel, a kiszáradást infúzióval kezelik, de annak minimális az esélye, hogy valaki meghaljon emiatt. Szerinte a férfi nem kapott időben orvosi segítséget.
Szlávik János azt tanácsolta, hogy az utazók olyan ételeket egyenek, amelyek jól meg vannak sütve, vagy főzve, palackozott italt igyanak, ne kérjenek jégkockát az italba és meghámozható gyümölcsöket egyenek.
Értékelje a cikket!