Országszerte hiányzik a patikákból ez a vérnyomáscsökkentő

A gyógyszer országos hiánycikk, Pest megyében van olyan patika, ahol már hónapok óta nem kapható. Ráadásul helyettesítő készítménye sincs.

Hónapok óta nem lehet kapni a gyógyszertárakban a Lokren elnevezésű vérnyomáscsökkentő gyógyszert – erről egy érintett beteg számolt be az RTL Híradónak.

patika, gyógyszertár, patikus, gyógyszerész
Hiányzik a patikákból a vérnyomáscsökkentő. Fotó: Getty Images

"Az lenne a lényege, hogy folyamatosan kell szedni"

A gyógyszerészek szerint a tablettából országos hiány van, és más készítménnyel sem helyettesíthető. Ez az érintett betegeknél vérnyomás-ingadozást és szívritmuszavart is okozhat  nyilatkozta a műsorban megkérdezett háziorvos. "Ennek a gyógyszernek a lényege, hogy folyamatosan kell szedni, nem szabad abbahagyni" – mondja Lőcsei Tamás, aki érintettként hónapok óta nem jut a gyógyszeréhez. A készítményből több mint egy hónapja érkezett az utolsó szállítmány egy békéscsabai patikába is, amit az RTL stábja keresett fel.

Magyarországon legtöbben már szívbetegségben halnak meg, ezért egy projekt keretében nővérképzés és centrumfejlesztés indul, de a mesterséges intelligencia is szerepet kap. Korábbi cikkünkben írtunk arról, hogyan korszerűsítik a szívbetegségek terápiáját.

A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) Honlapunkhoz eljuttatott információi szerint a LOKREN 20 MG -os gyógyszer legújabb szállítmánya már beérkezett Magyarországra, így elindulhat a szállítás a nagykereskedők részére a patikákba.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +25 °C
Minimum: +11 °C

Nagyrészt derült, napos, száraz idő várható, kevés gomolyfelhő a nyugati és északkeleti tájakon lehet. Elsősorban a keleti megyékben élénkül meg az északias szél, másutt általában gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás. Délután 23 és 28 fok között alakul a hőmérséklet. Késő estére 15 és 20 fok közé hűl le a levegő. Ami az orvosmeteorológiai helyzetet illeti, a hidegfront kellemetlen panaszokat okozhat a frontérzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra