Kivédhetők-e a civilizációs betegségek?

Partnerünk, a SpringMed Kiadó hasznos könyvet kínál féláron december 8-16-ig a megelőzés jegyében.

A nagy érdeklődésre való tekintettel egy héttel meghosszabbítja heti akciós ajánlatát a SpringMed Kiadó: Dr. Réthy Lajos Attila Civilizációs betegségek megelőzési lehetőségei csecsemőkorban című könyvét kínálják ezen a héten féláron.

Az allergiák, a cöliákia (lisztérzékenység) , a cukorbetegség 1-es és 2-es típusa, az elhízás, a metabolikus szindróma és más civilizációs betegségek a XXI. század egészségügyi és össztársadalmi kihívásai között szerepelnek. A civilizációs megbetegedések előfordulási gyakorisága a gyermekek körében is egyre növekszik. Ennek egyik oka az immuntolerancia kialakulásának zavara az immunrendszer csecsemőkori érésekor. Különösen érvényes ez a fokozott kockázati csoportba tartozó csecsemők esetében. Fokozott kockázatot jelenthet a családi hajlam mellett a szoptatás elmaradása, a császármetszéssel születés és a koraszülés is.

Ez a kockázat azonban csökkenthető, ha a fejlődő immunrendszer megfelelő környezeti ingereket kap. Ilyen kockázatcsökkentő inger az anyatejes szoptatás, a béltraktus benépesítése csecsemőkori probiotikus törzsekkel, valamint a korszerű hozzátáplálási elvek alkalmazása - tehát a korai antigén-ingerek megfelelő biztosítása. Ezeket a lehetőségeket veszi számba Dr. Réthy Lajos Attila új munkája a szerző előző, nagy sikerű "Csecsemőkori allergiaprevenció" című könyve folytatásaként .

Vásárlói információk

Az akció időtartama 2012 december 8-16. Megvásárolható a SpringMed Könyvsarokban (Fehérvári úti Rendelőintézet, 1117 Budapest Fehérvári út 12, földszint, H-P: 9-18h), illetve megrendelhető a kiadó webáruházából .

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

napfogyatkozás
Napfogyatkozás 2026 – Vakságot is okozhat, ha holnap nem így nézel fel az égre
Ezt az italt senkinek sem ajánlja a szívsebész – Már kis mennyiségben is növeli a vérnyomást
Hússzor károsabb a dohányzásnál, a magyarok többsége mégis csinálja
citromos víz
Kiderült az igazság a citromos vízről – Így hat valójában a szervezetre
Azonnali hatállyal kivonták a forgalomból ezt a gyógyszert – a betegektől is visszakérik
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +33 °C
Minimum: +15 °C

Többnyire derült, napos idő várható, majd késő délutántól az északnyugati tájak fölé már érkezhet némi felhőzet, melyből néhol a határ közelében zápor, zivatar sem kizárt. A déli szél nagy területen megélénkül. Délutánra általában 32 és 36 fok közé melegszik fel a levegő. Fronthatással továbbra sem kell számolni.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A horzsolásra hintőport kell szórni. Igaz vagy hamis? – Teszteld a sebkezelési tudásod! Bár egy kisebb sebet látszólag egyszerű ellátni, de könnyű hibázni is. Töltsd ki sebkezelési kvízünket, és derítsd ki, mennyire vagy tisztában az alapvető elsősegélynyújtási szabályokkal!
kvíz
„Lehet hogy demiszexuális vagyok?” – Ezzel a 8 kérdéssel kiderítheted A vonzalom nem mindenkinél működik ugyanúgy. Egyeseknél csak azután jelenik meg, hogy valódi érzelmi kötelék alakult ki bennük – ők a demiszexuálisak. Vajon te is közéjük tartozol? Most kiderítheted.