Se fogamzásgátlás, se gyerekszülés?

A legújabb felmérések szerint a gazdasági válság miatti félelmükben az amerikai nők kétszer is meggondolják, vállaljanak-e gyereket. A megkérdezettek fele elmondása szerint a pénzügyi gondok miatt későbbre halasztja a gyerekszülést, és kevesebb gyereket szül majd.

Az Alan Guttmacher Intézet felméréséből kiderült az is, hogy a nők egyre kevesebbet költenek fogamzásgátlókra, sokan óvszerre váltottak, vagy naptármódszerrel "védekeznek".

"A recesszió nagyon nehéz helyzetbe hozta a nőket, és nem csak a legszegényebbeket, de a középosztálybelieket is" - nyilatkozta Dr. Sharon Camp, az intézet elnöke. "Ezek a nők ugyanis el szeretnék kerülni a terhességet, ugyanakkor egyre kevesebb pénzük van a drága fogamzásgátlókra."

A felmérés adatai szerint a megkérdezettek közül négyből egy nő elhalasztotta a szükséges nőgyógyászati viziteket, hogy ezzel is pénzt spóroljon. Ugyanennyien vallották be azt is, hogy egyre nehezebben jutnak hozzá a szükséges fogamzásgátló gyógyszerekhez a pénzügyi problémák miatt.

"Ez egy ördögi kör, hiszen ami pénzt megspórolnak a fogamzásgátlókon, azt, sőt annak többszörösét veszthetik el egy nemkívánt terhesség és egy abortusz esetén" - nyilatkozta Dr. Camp.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Egyre többen cserélik le a mosogatószivacsot – Baktériumtanya helyett ez az új kedvenc a konyhákban
Zsírmáj ellen hatásos: egyetlen vitamin képes kitisztítani a májat
Van egy kis baj a leveskockákkal
„Hogyan fogyjak le gyorsan?” – 5 egyszerű tipp, amelyet szakértők ajánlanak
Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +25 °C
Minimum: +12 °C

Nagyrészt derült időre számíthatunk, ugyanakkor elsősorban a Dunától keletre hajnalban is előfordulhatnak még időszakosan felhősebb körzetek. Az északias irányú szél valamelyest veszít erejéből, azonban a keleti harmadban, valamint a Balaton tágabb környezetében több helyen erős maradhat.A minimum-hőmérséklet általában 11 és 17 fok között várható, de a derült, szélvédett északi völgyekben néhol ennél több fokkal hidegebb is lehet. Fronthatás csütörtökön nem terheli szervezetünket, ezzel kapcsolatban nem várhatók orvosmeteorológiai panaszok.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

„Milyen gyógyszerek csökkentik a fogamzásgátló hatását?” – Nem sokan tudják a választ mind a 10 kérdésre A szex az életünk természetes része, azonban az egészségünk megőrzése érdekében nem elég csupán "csinálni" – fontos tisztában lenni néhány fontos tudnivalóval is. Kvízünkben tesztelheted tudásodat.
kvíz
Kvíz: felismernéd a leggyakoribb tápanyaghiányt? – Teszteld a tudásod! A vashiány és a vérszegénység sokszor alattomosan alakul ki: a tünetek enyhék, könnyen másra fogjuk őket, mégis komoly hatással lehetnek a mindennapokra. Vajon mennyire ismered fel a figyelmeztető jeleket?