Depresszióval rosszabb a poszttraumás stressz

Egy új tanulmány kimutatta, hogy gyakran lép fel hirtelen fokozódó düh a poszttraumás stressz betegségben (PTSD) szenvedő veteránoknál, ha depressziósak is.

„A tanulmányunk felhívja a figyelmet, hogy a harag kezelésére komoly szükség van, ha a katonáknál PTSD -t vagy depressziót állapítanak meg, különösen, ha mindkettőt egyszerre mutatja ki a szűrés” – mondta Raymond Novaco, az Amerikai Pszichológiai Társaság vezető kutatója - írja a MedicineNet.

A volt katonákat és katasztrófák túlélőit érintő poszttraumás stresszbetegség (PTSD) kutatásából kiderül, kik lehetnek sérülékenyebbek a betegséggel szemben, és hogyan lehet a legjobban kezelni az egyes eseteket. Kattintson! PTSD olyan szorongásos zavar , amely azután alakul ki, hogy valaki átél, vagy tanúja egy veszélyes eseménynek. Azok az emberek, akiket elér ez a betegség, intenzív stresszt érezhetnek, és újra felidéződik bennük a rossz tapasztalat, amely akkor is kiváltja a „küzdj vagy menekülj” reakciót, ha nincs nyilvánvaló veszély.

A tanulmányban Novaco kutatócsoportja megvizsgálta 2100 katona mentális-egészségügyi leleteit, főleg olyan férfiakét, akik szolgáltak Irakban és Afganisztánban, majd később kezelésre jelentkeztek.

Azokban, akik a depresszió és a PTSD jeleit egyaránt mutatták, nagyobb harag munkált, s a kutatók szerint nagyobb valószínűséggel tesznek kárt magukban. A vizsgált PTSD-sek majdnem háromnegyede depresszióban szenved.

A PTSD és depresszió együttese dühkitöréseket okozhat

Ez nem szokatlan a veteránok között, akik gyakran erőszakosak Novaco szerint. Csapata korábbi tanulmányok adatait is megvizsgálta, és kiderült, hogy egy Irakból visszatért 18 ezer katonára kiterjedő vizsgálat a veteránok 40 százalékánál tapasztalt dühkitöréseket , több mint 30 százalék pedig kimondottan erőszakos fenyegetéseket címzett másoknak, míg 15 százalék fizikai harcba is keveredett.

Azonban, miközben a harag az erőszakos viselkedés hajóereje, az is felvethető, hogy elsősorban pszichológiai kezelésére volna szükség – vélekedik Novaco.

Forrás: MedicineNet

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra