Karsai: a betegek a gyógyszertárakon keresztül szeretnének inzulin pumpát

Azok a cukorbetegek, akik jelenleg is inzulin pumpa segítségével kapják gyógyszerüket azt szeretnék, ha a gyógyszertárakon keresztül, illetve közgyógyellátás alapján kaphassanak ellátást - tájékoztatta az MTI-t Karsai József szocialista párti országgyűlési képviselő hétfőn.

A politikus korábban sajtótájékoztatót is tartott azért, mert szerinte visszásságok fordultak elő ezeknek a berendezéseknek a forgalmazásánál.

A képviselő ezért az elmúlt időszakban feljelentéssel élt a rendőrségnél, a versenyhivatalnál és a fogyasztóvédelemnél, mert szerinte az egyik forgalmazó cég kevesebb kiegészítő szerelékeket szállított le a betegek életminőségét javító berendezésekhez, mint amennyit azok kifizettek.

Az inzulin pumpa és szerelékeinek támogatását ugyanis az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) finanszírozza, méghozzá 90 százalékos támogatással. Egy pumpa például egymillió forintba kerül, így a betegeknek 100 ezer, az OEP-nek pedig 900 ezer forintot kell kifizetni egyéni elbírálás alapján a forgalmazóknak.

Karsai József szerint eddig nem történt más, mint az összesen három magyarországi forgalmazó közül kiiktatták az egyiket, így a másik kettő monopolhelyzetbe került, ezért kíváncsian várja, mit szól ehhez a versenyhivatal.

A képviselő, mint az MTI-vel közölte, egyetért a betegek azon javaslatával, hogy célszerű lenne inkább a gyógyszertárakon keresztül forgalmazni a pumpákat és azok szerelékeit, mert így nem lennének kiszolgáltatva a betegek egy-egy forgalmazónak.

Mint mondta, érdemes lenne a betegek azon javaslatát is megfontolni, hogy ezeket a készülékeket és szerelékeit az indokoltan rászorultak a közgyógyellátás keretében kapják meg, ami kevesebbe kerülne az államnak, mit az egyenkénti, méltányossági elbírálás alapján történő forgalmazás.

STOP

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Hazánk nagyobb részén erősen felhős vagy borult idő várható, és az ország nyugati felén, kétharmadán többfelé várható eső. Az északkeleti, keleti tájakon továbbra is szakadozottabb, vékonyabb lehet a felhőzet, arrafelé csapadék sem valószínű. Ahol kiszakad a felhőzet, párássá válhat a levegő, foltokban köd képződhet, melyből szitálás előfordulhat. Az északias szél néhol megélénkül. Késő este többnyire 3 és 9 fok között alakul a hőmérséklet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +8 fok között valószínű, a legalacsonyabb értékeket az északi, északkeleti kevésbé felhős, hidegre hajlamos helyeken mérhetjük. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra