Koronavírus: kiderült, kik kerülnek kórházba

A szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókórház intenzív osztályán COVID-19-cel kezelt betegek háromnegyede nem kapott előzőleg védőoltást - hangzott el a szombathelyi közgyűlés csütörtök reggeli ülésén.

November végéig újabb gyorstesztek szállítanak ki a háziorvosi praxisoknak a koronavírus-fertőzés szűrésére.

Nemény András, Szombathely polgármestere szerint a kórház intenzív osztálya 50 százalékos leterheltséggel működik, ami azt jelenti, hogy 17-18 ember van jelenleg lélegeztetőgépen - olvasható a nyugat.hu beszámolójában. Nemény az ülésen elmondta, az intenzíven kezelt koronavírusos betegek háromnegyede oltatlan, a többi beteg még régebben kapta meg a védőoltást, többségében a kínai Sinopharm oltóanyagát . A polgármester arra is kitért, hiába kér pontos járványügyi adatokat a kormányhivataltól, a járványhelyzetre hivatkozva csupán 45 napon belül ígérnek válaszokat a kérdéseire, pedig úgy látja, az adatok közzététele segítené a vírus elleni védekezést.

A szombathelyi adatok szerint többségében oltatlanok kerülnek intenzív osztályra koronavírus-fertőzéssel
A szombathelyi adatok szerint többségében oltatlanok kerülnek intenzív osztályra koronavírus-fertőzéssel. Fotó: illusztráció, Getty Images

Mint azt korábban megírtuk , csütörtök reggelre 185-tel emelkedett a koronavírus-járvány magyarországi halálos áldozatainak száma, illetve több mint 12 ezer új fertőzést regisztráltak országszerte. A hivatalos kormányzati jelentés szerint mintegy 166 ezerre tehető jelenleg az aktív fertőzöttek száma. Kórházban 6858 beteget kezelnek súlyos panaszokkal, közülük 680-an vannak lélegeztetőgépen. A legfrissebb jelentésben foglaltak szerint a beoltottak kevesebb mint 1 százaléka betegszik meg, és a betegség lefolyása az oltottaknál általában jóval enyhébb.

November elején Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora a Kossuth Rádiónak nyilatkozva kifejtette, az első két oltás nagyjából a tizedére-huszadára tudja csökkenteni a súlyos lefolyású, kórházi kezelést igénylő COVID-19 veszélyét. Merkely akkor azt mondta, minden lélegeztetőgépen lévő beteg az oltatlanok közül került ki. Itthon a legfrissebb adatok szerint mintegy 5,8 millióan kapták meg eddig a megfelelő védettséghez szükséges teljes oltási sorozatot, illetve, 2,15 millióan vették fel a harmadik, emlékeztető oltásdózist.

Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) csütörtökön hivatalos ajánlást adott ki a Pfizer-BioNTech-vakcina alkalmazásának kiterjesztésére az 5 és 11 éves kor közötti korosztályra .

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
Óriási változás jön az egészségügyben: íme az új miniszter, Hegedűs Zsolt tervei
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +3 °C

Nagyrészt napos idő lesz fátyol- és gomolyfelhőkkel, utóbbiak időszakosan jobban összeállhatnak. Csapadék nem valószínű. Az élénk északnyugati szél időnként megerősödik.A hőmérséklet délután 15, 20, késő este 9, 15 fok között várható. A hidegfront elvonultával megszűnik a fronthatás. Szerdán már anticiklon határozza meg időjárásunkat, így a frontérzékenyek szervezete is pihenhet.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!
kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!