Koronavírus: az oltás nem old meg mindent

Az oltás a koronavírus-járvány elleni küzdelem fontos eszköze. Azonban önmagában nem lesz elég a vírus legyőzéséhez, különösen az első időszakban, amikor majd csak korlátozottan áll rendelkezésre - figyelmeztetett a Robert Koch közegészségügyi intézet (RKI) egy kedden megjelent elemzésében.

Az RKI a következő hónapok várható folyamatairól készített stratégiai elemzésében kiemelte, hogy Németországban az első koronavírus -vakcinák megjelenése után is érvényben maradnak az olyan alapvető fertőzéshigiéniai szabályok, mint a maszkviselés, a távolságtartás és gyakori kézmosás. Ezeket az őszi-téli időszakban ki kell egészíteni a rendszeres szellőztetés gyakorlatával is - hangsúlyozta az RKI.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus elleni védőoltás, koronavírus vakcina, koronavírus védekezés, koronavírus Németország
A védekezés az oltás megjelenésével sem érhet véget. Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

Ezért fontos a védekezés

A védekezés legfőbb célja továbbra is a koronavírus-járvány terjedésének és egészségi hatásainak korlátozása, méghozzá olyan módon, amely a lehető legkevésbé zavarja meg a társadalmi és a gazdasági élet működését. Így a többi között gondoskodni kell az oktatási rendszer működéséről, valamint a regionális és nemzetközi közlekedés akadálytalanságáról is. Ezért az első hullám idején alkalmazott országos zárlat helyett térben és időben korlátozott intézkedésekkel kell fékezni a járványt, és biztosítani kell, hogy az intézkedések szervezési és jogi szempontból praktikusak, könnyen megvalósíthatóak legyenek.

Mikor jöhet az oltás?

Koronavírus: mik jelzik, hogy már átestünk rajta? A válaszért kattintson ide!

Ezzel összefüggésben Jens Spahn szövetségi egészségügyi miniszter azt mondta, hogy a várakozások szerint 2021 első negyedévében, a január-márciusi időszakban válhatnak elérhetővé az új típusú koronavírus elleni első oltóanyagok. Tájékoztatása szerint a német kormány több vakcina fejlesztését támogatja, mert nem lehet tudni, hogy melyik bizonyul majd hatásosnak és biztonságosnak. Az oltást elsőként a leginkább sérülékeny csoportok tagjai, tehát az idősek és az egészségügyi dolgozók kaphatják majd meg.

Németországban egyébként eddig több mint 337 ezer embert fertőzött meg és 9685 életet követelt az új kór. A koronavírus úgynevezett reprodukciós rátájának (R) hétnapos mozgóátlaga jelenleg 1,25 az országban. Ez azt jelenti, hogy 100 fertőzött átlagosan további 125 embernek adja át a vírust.

Szinte kizárt, hogy megfertőzze csecsemőjét a koronavírusos anya - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra