+7° - +22°
Kettős front

Koronavírus: adatainkat használják a járvány értékelésére

A tajszámok alapján kapcsolják majd össze a különböző intézményeknél lévő adatainkat.

Pandémia-értékelő regiszter jön létre az oltási stratégia támogatására - ezt is tartalmazza az a módosító csomag, amelyet csütörtökön fogadott el az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága a veszélyhelyzettel összefüggő átmeneti szabályokról szóló előerjesztéshez. A pandémia-értékelő regiszterben a tajszámok alapján kapcsolják össze a Nemzeti Népegészségügyi Központ, az Országos Kórházi Főigazgatóság, valamint az Országos Mentőszolgálat rendelkezésére álló adatokat.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus Magyarország,
Pandémia-értékelő regiszter jön létre az oltási stratégia támogatására.
Fotó: Getty Images

A nagy nyilvántartás célja

Koronavírus: ezek akkor is járnak, ha érvénytelen a tajszám - kattintson!

Az előterjesztő a fertőző betegségektől különálló új regiszter létrehozását azzal indokolja, hogy a koronavírus-járvány jelenleg is fennáll. Ráadásul még az oltási program eredményességének országos monitorozására, illetve az egyes vakcinák hatékonyságának széleskörű, tudományos összevetésére sem áll még rendelkezésre ilyen adatbázis Európában.

További módosítások

A hatályos jogszabályok szerint a táppénz legfeljebb egy évig folyósítható. Egy változtatás azonban lehetőséget ad ennek meghosszabbítására méltányossági alapon, arra tekintettel, hogy a veszélyhelyzet ideje alatt az egészségügyi ellátások jó része halasztódott. A kormánynak lehetősége lesz továbbá a védettségi igazolványhoz kötődő védettségi idő rugalmas kezelésére,  valamint a koronavírus-vakcina típusának és a dózis számának a feltüntetésére, illetve arra is, hogy a védettségi applikáció az uniós rendelet szerinti digitális igazolványként is működhessen. A kormány rendeletben mentesítést adhat a járványügyi intézkedések alól a védettségi igazolványok birtokosának, például a határátlépés esetén előírt kötelező karantén alól.

A veszélyhelyzettel összefüggő átmeneti rendelkezések módosítása tartalmazza a hitelfizetési moratórium szeptember 30-áig történő meghosszabbítását is. Közölték azt is, hogy a veszélyhelyzet alatt lejárt okmányok a veszélyhelyzet után még 120 napig érvényesek, a diákigazolványok pedig október végéig. A változtatás fenntartja a SZÉP-kártyákra utalt összegek alacsonyabb adózását is az év végéig. Egy másik módosítás pedig adatkezelést tesz lehetővé a határon túli, magyar igazolvánnyal rendelkező, Magyarországon beoltottak esetében arra az esetre, ha harmadik oltásra is szükség lenne.

Koronavírus: mutatjuk, ki kaphat plusz fél év táppénzt - olvassa el a részleteket!

Hirdetés

Hogy érzi magát? Országos eredmény megtekintése >>
Hogy érzi magát?
Kirobbanó formában van? Válassza ki a lelki- és testi állapotához illő emojit és nézze meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!
Milyen most a lelkiállapota?
Letargikus vagyok
Kissé magam alatt vagyok
Kiegyensúlyozott vagyok
Jókedvű vagyok
Majd kiugrom a bőrömből
Hogy érzi magát?
Hogy érzi most magát fizikailag?
Teljesen hulla vagyok
Fizikai állapot
Legjobban:
Legrosszabbul:
További cikkek
Szóljon hozzá Ön is és olvassa el mások hozzászólásait

Humánmeteorológia

Humanmeterológia szolgaltatója

Fronthatás:
Kettős front

Maximum:
+13, +22 °C
Minimum:
+7, +13 °C

Hazánkban hétfon délelőtt nyugat, délnyugat felől növekedni, vastagodni kezd a felhőzet, de legfeljebb délen lehet helyenként eső.

Egészséget befolyásoló hatások:
közepes, erős

Részletes adatok és előrejelzés

Tekintse meg az időjárási frontokat!Térképezze fel a pollen adatokat!

Kövesse a Házipatikát:

GyógyszerekGyógyszerkereső