Mikor és miben halunk meg? Infografika

A többség kíváncsi rá, hogy mikor és milyen körülmények között fog meghalni? Nem biztos azonban, hogy ha valóban volna esély a konkrét válasz megismerésére, a kíváncsiskodók sora változatlanul hosszú maradna. Ezt bizonyítja, hogy gyakran éppen azt az embert nem kérdezzük meg igazán, aki a legpontosabb választ adhatná - saját magunkat. Infografikánk ebben segít.

Mi magunk tudjuk csak igazán, hogy milyen életet élünk, mivel foglalkozunk, támogatjuk-e a szervezetünk egészségét vagy éppen romboljuk azt. Minden lépésünkhöz tartoznak ugyanis olyan tényezők , amelyek meghosszabbítják az életünket vagy ellenkezőleg, közelebb visznek a halálhoz. Ezek a microlife és micromort nevű egységek is segítenek a biztosítótársaságoknak kiszámolni, hogy mennyire vagyunk kockázatosak.

A microlife (mikroélet) egy olyan kockázati egység, amely a várható élettartam fél órás változását jelenti, és az életmód vagy a környezeti kockázati tényezők hatásainak egyszerű közlésére szolgál, a várható élettartamra vonatkozó napi arányos hatás alapján. A napi 30 perces veszteséget vagy nyereséget azért lehet microlife-nak nevezni, mivel 1 000 000 fél óra (57 év) nagyjából megegyezik az átlagos emberek felnőttként eltöltött élettartamával. Ehhez hasonló tényező a micromort (mikrohalál), amely a halál valószínűségét fejezi ki milliomodonként. Mindkét tényező a krónikus kockázatok nagyságának durva, de a torzító tényezőktől mentesített összehasonlítására szolgál.

A kockázatvállalás ezen szemüvegén keresztül tekint infografikánk a világra.

imnfografika halál valószínűsége

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra