Rákellenes technológiát fejleszt a Google

A Google egy rákellenes fejlesztésre adott be szabadalmat a közelmúltban.

A Nanoparticle Phoresis (nanorészecske-forézis) elnevezésű szerkezetet, ha elkészül, a csuklónkon viselhetjük majd, mint egy órát. A feladata pedig az lesz, hogy a bőrön át képes legyen megsemmisíteni az olyan részecskéket a vérben, amelyek betegségeket okozhatnak - számolt be a The Telegraph.

A Google már beadta a szabadalmi kérelmet a Szellemi Tulajdon Világszervezetéhez (World Intellectual Property Organization; WIPO) arra a csuklóra erősíthető szerkezetre, amely a vérben képes elpusztítani a rákos sejteket . A Nanoparticle Phoresis néven futó fejlesztés a vérben található, az egészségre káros hatású anyagokat képes módosítani, ártalmatlanná tenni, illetve elpusztítani.

A rák elkerülésére nincs egyértelmű bevált recept, de tenni lehet annak érdekében, hogy minél kisebb legyen az esély kialakulására. Íme 9+3 tipp a rák elkerülésére. A részletekért kattintson! Tehát nemcsak a rákos sejtekre hat majd, hanem más anyagokra is, például enzimekre, hormonokra, fehérjékre, illetve más sejtekre vagy molekulákra - amelyeknek a vérben való jelenléte kóros elváltozásokhoz vezethet. A csuklón hordható szerkezet energiát közvetít ezek felé a nanorészecskék felé, amelynek hatására azok módosulnak, ártalmatlanná válnak vagy megsemmisülnek. A készülék az energiát rádióhullám, mágneses tér, hanghullám vagy infravörös vagy akár látható fény formájában közvetíti a test felé. Az energia fizikai vagy kémiai változásokat idéz elő a célzott részecskékben, így szünteti meg egészségkárosító hatásukat.

A Google szemléltetése szerint például a Parkinson-kórban szenvedők vérében jelen lévő bizonyos fehérjéket tudná megcélozni a szerkezet; elpusztítva ezeket a részecskéket lassíthatja, vagy akár meg is állíthatja a betegség előrehaladását. Egy másik példa szerint a rákos sejteket is célba lehet ilyen módon venni. A készülék által közvetített energia károsíthatja vagy akár meg is semmisítheti a rákos sejteket, így elejét veheti a daganat továbbterjedésének, illetve az áttétképződésnek.

A Google új rákellenes fejlesztésre adott be szabadalmat

A Google-nek már nem ez az első egészségügyi fejlesztése; 2014 októberében került nyilvánosságra, hogy egy olyan "okostablettát" fejlesztettek ki, amely a szervezetbe jutva képes azonosítani a rákos sejteket. A vasoxidot tartalmazó nanorészecskék a véráramba jutva megfestik azokat a sejteket, amelyek kóros elváltozást mutatnak, így segítenek azonosítani és lokalizálni a daganatot. A részecskék mágnesesek, így egy a csuklón hordható, mágneses teret létrehozó készülék segítségével azonosíthatók,és számszerűsíthetők.

A Google szerint azonban még legalább öt évet kell várni arra, hogy az általuk fejlesztett termékeket elfogadják, és valóban használni is lehessen majd azokat a gyógyításban, illetve a diagnosztizálásban.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A gomolyfelhők estére fokozatosan összeesnek, de addig még néhol - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet néhol élénk széllökések kísérik. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra