Miért lehetnek veszélyesek a kozmetikumok?

A szépségápoló szerek összetevői között szinte mindig ott vannak az emulgeálószerek, melyek bár segítik a zsírok és az olajok bejutását a bőrbe, mégis rendkívül rossz hatással lehetnek a bőr védőrétegére.

A száraz bőr speciális ápolást igényel, ezért a megbomlott egyensúlyt gyengéd tisztítók és hidratálók használatával kell mihamarabb helyreállítani. A hidratálók azonban többet ártanak, mint használnak: a dermatológiai vizsgálatok tanulsága szerint a bennük levő emulgeálószerek ugyanis károsíthatják bőrünket. Az alábbiakban az is kiderül, hogy miért.

A víz- és az olajmolekulák összekötője

A hidratálók víz és lipid összetevőkből állnak, melyekre a bőrnek igen nagy szüksége van. Ezek az összetevők azonban természetükből adódóan nem vegyülnek egymással, ezért szükség van azokra az adalékanyagokra, amelyek molekuláikat összekapcsolják. Ilyen szerepet töltenek be a kozmetikumok összetevői között az emulgeálószerek is, melyek tulajdonképpen a bőrt teszik áteresztővé használat közben.

Az emulgeálószerek árnyoldalai

A krémekkel, hidratálókkal bevitt emulgeálószerek a bőr felsőbb rétegeiben felhalmozódnak, s ha a kültakaró később vízzel érintkezik, akkor ezek az adalékanyagok feloldják az itt található lipideket. Ennek hosszú távon több hátrányos következménye is lehet: a bőr ugyanis fokozatosan elveszti saját, természetes védőanyagait, és károsodik az ún. lipid barrier funkció is, mely végül enyhe irritációval járhat. Különösen akkor van esély a bőrgyógyászati panaszok fokozódására, ha az alkalmazott készítmények egyéb szenzitivizáló összetevőt, például illatanyagokat is tartalmaznak.

Mi történik ezután? Ha a bőr védőrétege megbomlott és megsérült, nedvességtartalmát könnyebben elveszítheti, sőt a környezeti hatásokkal szemben is védtelenné válik.

DMS<sup>&reg;</sup>: a regeneráló technológia

A DMS®-szerkezet kifejlesztésében egy magyar biokémikus, Ghyczy Miklós is részt vett. Azok a készítmények, melyek a bőr természetes védőrétegének szerkezetét utánozzák, megoldást jelenthetnek az érzékeny bőr ápolása esetén is. Emulgeálószerek helyett ezekre a hidratálókra különleges lamelláris (lemezes) szerkezet, ún. DMS

®, Derma Membrán Struktúra jellemző, mely a bőr szerkezetét és felépítését utánozza.

A DMS

®-nek köszönhetően a készítmény hatóanyagai a hámszövet mélyebb rétegeibe is behatolnak, így használatával megakadályozható a vízvesztés, és javítható a bőr ellenálló képessége is.

Kinek ajánlottak az ilyen típusú hidratálók?

Mivel az emberi szervezet legnagyobb szerve maga a kültakaró, melyet folyamatosan érnek környezeti és egyéb stresszhatások, egyensúlyának helyreállítása az egész szervezet számára fontos. Az ilyen típusú szerek használata így nemcsak az érzékeny, neurodermatitiszes, hanem ugyanúgy a normál bőr ápolása során is ajánlott.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Északnyugat felől lassan tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, hajnaltájt már csak a keleti területeken lehet kevés a felhő. Kisebb eső, zápor helyenként fordulhat elő a Dunántúlon. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +7 fok között valószínű, de a hidegre hajlamos, kevésbé felhős helyeken, kiemelten a Nyírségben gyenge fagy is lehet. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra