A pajzsmirigy daganatát kihúzták a rákok közül

Nem sorolják többé a rák kategóriájába a pajzsmirigy egyik daganattípusát. A felfedezés hatására jelentősen változhat az érintett betegek gyógykezelése.

A modern orvostudományban eddig egyedülálló módon soroltak vissza egy korábban évtizedekig rákként diagnosztizált daganatot. A pajzsmirigyben kialakuló tumornak ezt a típusát ezentúl nem minősítik ráknak, gyógykezeléséhez más módon kezdenek majd hozzá – tájékoztatott a The Independent .

A JAMA Oncology című tudományos lapban publikált kutatás során 268 tumort elemeztek patológusok nemzetközi csoportjai. Megállapították, hogy a vizsgált tumorok némelyike ráknak tűnik ugyan, de nem akként viselkedik, terjedése korántsem olyan agresszív, mint más daganatos betegség esetében. Nem szükséges ezért a daganatos betegségekhez hasonlóan sugárkezelést alkalmazni, amely extrém megterhelésnek teszi ki az amúgy is legyengült szervezetet, illetve a műtéti eltávolítás sem feltétlenül szükséges ennél a daganattípusnál – olvasható a kutatási ismertetőben.

Nem sorolják többé a rák kategóriájába a pajzsmirigy egyik daganattípusát

A pajzsmirigyrák viszonylag ritka, a daganatos megbetegedések 1-2 százalékát adják. Ez magyar vonatkozásban azt jelenti, hogy évente csak nagyjából 400-600 új pajzsmirigyrákos beteget fedeznek fel, és nőket jobban érint. Bővebben az alábbi cikkünkben olvashat a betegségről! Világszerte körülbelül 45 ezer ember szenved a pajzsmirigy daganatos megbetegedésében , az ő gyógykezelésüket új alapokra helyezheti a felfedezés. Dr. Yuri Nikiforov, a kutatásokat végző orvos hangsúlyozta, hogy tudomása szerint nem volt még olyan eset, amikor egy rákként ismert daganatról megállapították annak nem rákos voltát. A kutató szerint fontos további szövettani vizsgálatokat végezni a rák egyéb típusait illetően, mert a bőr-, prosztata- és tüdőrák bizonyos formái is hasonló módon félreértelmezettek lehetnek.

Forrás: livescience.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra