Gyógyszerkereső

PARAMAX COMP 500 mg/65 mg tabletta

Kiszerelés: 10x

Törzskönyvi szám: OGYI-T-21485/01

PARAMAX COMP 500 mg/65 mg tabletta

Gyártó: Vitabalans Oy

Hatóanyag: paracetamol, caffeine

ATC: Paracetamol, kombinációk, kivéve psycholepticumok

Normatív TB támogatás:

Vényköteles

Közgyógyellátásra adható:

Patikán kívül vásárolható

EÜ támogatásra adható:

EÜ 100 támogatásra adható:

568 Ft *

-

*az ár tájékozatató jellegű.

Betegtájékoztató

1. Milyen típusú gyógyszer a Paramax Comp tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Paramax Comp tabletta fájdalomcsillapító és lázcsökkentő gyógyszer (analgetikum és antipiretikum). A Paramax Comp tabletta két hatóanyagot tartalmaz, paracetamolt és koffeint. A paracetamol enyhíti a fájdalmat és csökkenti a lázat, a koffein pedig segíti a fájdalomcsillapító hatást.

A Paramax Comp tabletta enyhe és közepes erősségű fájdalom, például fejfájás, fogfájás, menstruációs fájdalom és/vagy láz tüneti kezelésére alkalmazható.
2. Tudnivalók a Paramax Comp
tabletta szedése előtt

Ne alkalmazza a Paramax Comp tablettát:
- ha allergiás a paracetamolra vagy a koffeinre, vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.
- ha 12 évesnél fiatalabb gyermek.
- ha súlyos hepatocelluláris elégtelenségben (Child-Pugh > 9) (súlyos májbetegség) szenved.
Figyelmeztetések és óvintézkedések
Paramax Comp tabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával
- ha súlyos vese és/vagy májbetegsége van (beleértve az alkoholos májbetegséget is);
- ha sok, koffeint tartalmazó kávét vagy teát fogyaszt. Az egyidejű alkalmazás koffein által kiváltott ingerlékenységet és feszültségérzést okozhat;
- ha alkoholproblémái vannak, vagy májbetegségben szenved. Ne szedje a Paramax Comp tablettát alkohollal egyszerre; a Paramax Comp tabletta nem fokozza az alkohol hatását;
- ha krónikus alultápláltságban és glükóz-6-foszfát dehidrogenáz enzimhiányban szenved;
- ha Gilbert szindrómája van (öröklött, nem hemolitikus sárgaság)
- Óvatosan kell eljárni
- ha májműködésre ható gyógyszert szed
- kiszáradás esetén
- krónikus táplálkozási rendellenesség esetén
- ha asztmája van, és érzékeny az acetilszalicilsavra
- Ha egyéb, paracetamolt tartalmazó fájdalomcsillapítókat használ, ne szedje a Paramax Comp tablettát anélkül hogy előtte beszélne kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. Soha ne szedjen az ajánlottnál nagyobb paracetamol adagokat. Az ajánlottnál nagyobb adagok nem biztosítanak erősebb fájdalomcsillapítást, ugyanakkor súlyos májkárosodás veszélyét eredményezik. A májkárosodás tünetei normális körülmények között néhány nappal a nagymennyiségű paracetamol beszedése után jelentkeznek. Ezért fontos, hogy ha túl nagy adagot vett be, a lehető leghamarabb lépjen érintkezésbe egy orvossal, akkor is, ha jól érzi magát, a májkárosodás veszélye miatt (lásd "Ha az előírtnál több Paramax Comp tablettát vett be" részt).
- Egyéb gyógyszerek és a Paramax Comp tabletta
- Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható gyógyszereket is, mivel a gyógyszerek befolyásolhatják más gyógyszerek hatását.
- Különösen óvatosan járjon el az alábbi gyógyszerekkel és növényi eredetű készítmény:
- antikoagulánsok (a véralvadást akadályozó gyógyszerek)
- metoklopramid és domperidon (hányinger és hányás kezelésére szolgáló gyógyszerek)
- klóramfenikol (antibiotikum)
- kolesztiramin (a vér koleszterinszintjét csökkentő gyógyszer)
- fenobarbitál, fenitoin és karbamazepin (az epilepszia kezelésére használt gyógyszerek)
- rifampicin (a tuberkulózis kezelésére használt gyógyszer)
- probenecid (köszvény kezelésére szolgáló gyógyszer)
- zidovudin (HIV kezelésére szolgáló gyógyszer)
- orbáncfű (Hypericum perforatum, néhány gyógynövény készítményben)
- Csakúgy, mint más migrén-kezelések esetén, túl sok Paramax Comp tabletta alkalmazása mindennapos fejfájást okozhat, vagy súlyosbíthatja a migrént. Beszéljen kezelőorvosával, ha azt gondolja, hogy Önnél ez a helyzet áll fenn. Szükség lehet a Paramax Comp tabletta szedésének leállítására, hogy megoldják ezt a problémát.
- Ha bármelyik előzőkben felsorolt gyógyszert vagy növényi eredetű készítményt szedi, beszélje meg orvosával, mielőtt elkezdi szedni a Paramax Comp tablettát.
- A Paramax Comp tabletta és antikoagulánsok alkalmanként beszedhetők egyszerre, de ha hosszabb ideig naponta szüksége van fájdalomcsillapító használatára, beszélje meg kezelőorvosával.

- A Paramax Comp egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal
- Ezt a gyógyszert ne vegye be alkoholtartalmú italokkal. Korlátozza a koffeint tartalmazó italok (kávé, tea, kóla) fogyasztását.
- Terhesség, szoptatás és termékenység
- Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
- Szokásos kezelési körülmények között a Paramax Comp tabletta alkalmazható terhesség és szoptatás ideje alatt. Mindazonáltal csak azután szabad szedni, hogy az orvos gondosan kiértékelte a kockázat-előny arányt.
- A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
- Nincs arra vonatkozó információ, hogy a Paramax Comp tablettának bármilyen hatása van a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre.
- 3. Hogyan kell szedni a Paramax Comp tablettát?
- A gyógyszert mindig a kezelőorvosa által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
- Csak rövid ideig tartó, szájon át történő alkalmazásra.

- Felnőtteknek és 12 éven felüli gyermekeknek:
- A szokásos adag 1-2 Paramax Comp tabletta legfeljebb naponta háromszor, vagy szükség szerint.
- Az 1-2 tablettát tartalmazó adagot 6 óránál rövidebb időközönként nem szabad bevenni. A specifikus adagolási gyakoriság függ a tünetektől és a legnagyobb napi adagtól.
- Az ajánlott, 24 óránként hat tabletta napi adagot nem szabad túllépni.
- Ha a panaszok 3 nap után is folytatódnak, kérjen orvosi tanácsot.
- Időskorúak
- Az adagolás megegyezik a felnőtteknél leírtakkal.
- Alkalmazás gyermekeknél
- 12 évesnél fiatalabb gyermekeknek nem ajánlott
- Ha az előírtnál több Paramax Comp tablettát vett be
- Túladagolás és mérgezés esetén forduljon orvoshoz vagy a legközelebbi sürgősségi osztályhoz, még akkor is, ha jól érzi magát, mivel fennáll a veszélye a késleltetett, súlyos májkárosodásnak. A túladagolás tünetei a sápadtság, hányinger, hányás, étvágytalanság, hasi fájdalom, remegés, idegesség, izgatottság, gyakoribb vizeletürítés, emésztőrendszeri zavarok, szapora szívverés vagy szívritmuszavarok.
- Ha elfelejtette bevenni a Paramax Comp tablettát
- Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott tabletta pótlására. A szokásos módon folytassa a kezelést.
- Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
- 4. Lehetséges mellékhatások
- Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
- A Paramax Comp tabletta csökkentheti a fehérvérsejtek számát, és így az Ön fertőzésekkel szembeni ellenállása lecsökkenhet. Hagyja abba a Paramax Comp tabletta szedését, és azonnal forduljon orvoshoz, ha fertőzést tapasztal, olyan tünetekkel, mint például láz és általános egészségi állapotának súlyos romlása, vagy láz helyi fertőzés tüneteivel, azaz például torok/garat/szájüregi fájdalommal vagy vizeletürítési problémákkal. A fehérvérsejtszám esetleges csökkenésének (agranulocitózis) ellenőrzésére irányuló vérvizsgálatot kell végezni.
- Az alábbiakban az eddig közölt mellékhatások találhatók, gyakoriságuknak megfelelően:

- Gyakori (10-ből legfeljebb egy 1 beteget érinthet):
- hányinger,
- álmatlanság
- nyugtalanság
- szapora szívverés (tachikardia)
- Ritka (1000-ből legfeljebb egy 1 beteget érinthet):
- túlérzékenységi reakciók (beleértve a bőrkiütést)
- Nagyon ritka (10 000-ből legfeljebb egy 1 beteget érinthet):
- a vérképzőszervek rendellenes működése, beleértve a trombocitopéniát (csökkent vérlemezkeszám, ami vérzésben vagy a normálisnál jóval könnyebben kialakuló véraláfutásokban nyilvánul meg), és agranulocitózis (a granulocita nevű fehérvérsejtek csökkent száma).
- anafilaxia (súlyos allergiás reakció), angioödéma (a bőr és a nyálkahártya gyors megduzzadása, amely szintén halálhoz vezethet).
- súlyos bőrreakciók ritka eseteit írtak le
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
5. Hogyan kell a Paramax Comp tablettát tárolni?

Ez a gyógyszer nem igényel különleges tárolást.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
A dobozon és a buborékcsomagoláson feltüntetett lejárati idő (Felhasználható, ill. EXP) után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Paramax Comp tabletta?
- A készítmény hatóanyagai: paracetamol és koffein. 500 mg paracetamol és 65 mg koffein tablettánként.
- Egyéb összetevők: povidon 29-32, mikrokristályos cellulóz, sztearinsav és magnézium-sztearát.

Milyen a Paramax Comp tabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

Fehér, hosszúkás tabletta, egyik oldalán bemetszéssel ellátva. A tabletta szélessége 7,5 mm, hosszúsága 18 mm. A tabletta egyenlő adagokra osztható.
Kiszerelés: 10, 20, 30, 60 és 100 tabletta.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

Szeretném megvásárolni patikában, megkeresem a legközelebbi patikát:


Partner patikáink: logo BENU Gyógyszertár