WHO: még veszélyesebb variánsok jöhetnek

Kockázatos, ha úgy gondoljuk, a végéhez közelít a koronavírus-világjárvány - hívta fel a figyelmet Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója.

Hogyan védekezhetünk a delta variáns ellen? Részletek itt.

A fertőzésszámok csökkenésével egyre több országban enyhítenek a járványügyi korlátozásokon. Erre válaszul adott hangot aggodalmának a WHO veszélyhelyzeti bizottsága, miszerint nem szabad félreértelmezni a helyzetet, mert a pandémiának még közel sincs vége. Mi több, Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz múlt csütörtöki sajtótájékoztatóján arra figyelmeztetett, hogy a bizottság szerint "jelentős annak a veszélye, hogy új és potenciálisan még veszélyesebb koronavírus-variánsok jelenjenek meg és kezdjenek globálisan terjedni, még nagyobb kihívások elé állítva ezzel a járványügyi védekezést".

A WHO szerint közel sincs még vége a koronavírus-pandémiának
A WHO szerint közel sincs még vége a koronavírus-pandémiának. Fotó: Getty Images

Mint azt az IFLScience írja, június óta ismét emelkedik az újonnan regisztrált fertőzések száma. A Johns Hopkins Egyetem adatai szerint múlt hét pénteken már közel 600 ezer új esetről érkezett jelentés a Föld országaiból, hasonlóan magas napi értékre pedig május óta nem volt példa. Dacára azonban az emelkedő tendenciának, ezekben a hetekben számos ország megnyitja határait és enyhíti járványügyi védekezési szabályait, remélve, hogy a vakcináció terén elért eredmények elegendőek lesznek a népesség megóvásához. A WHO és egyéb szakértők is arra figyelmeztetnek azonban, hogy a pandémia még nincs az irányításunk alatt, a korlátozások feloldása pedig akár új, veszélyes vírusvariánsok megjelenéséhez vezethet.

Hétfőtől az Egyesült Királyságban is megszűnt a legtöbb korlátozás, miközben az esetszámok folyamatosan növekednek, illetve gyorsan terjed az országban az új koronavírus fertőzőbb delta variánsa. Több mint 1200 tudós írta alá a döntés ellen tiltakozva azt a nyílt levelet a Lancet folyóirat oldalán, amely a brit nyitási stratégiát veszélyesnek nevezte, egyben felvetette annak veszélyét, hogy így a vakcináknak ellenálló variánsok fejlődhetnek ki az országban.

A japánok többsége kételkedik abban, hogy biztonságosan megtartható az olimpia a koronavírus-járvány közepette. A témáról ide kattintva olvashat bővebben.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely délutántól az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 16 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra