Szlávik: "látni a járvány végét!"

Mindenki, aki teheti, kérje a koronavírus elleni védőoltást - javasolja Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézetének osztályvezető főorvosa, aki szerint már látni a járvány végét.

Szlávik János infektológus főorvos szerdán a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában azt mondta, minden oltást pártol, s ha egy betegség ellen kifejlesztenek egy vakcinát, azt mindenkinek érdemes beadatnia. Emlékeztetett, a feketehimlő éppen az oltás segítségével tűnt el, s hamarosan megszűnhet a gyermekbénulás is.

Szlávik János mindenkinek azt tanácsolja, hogy ha teheti, oltassa be magát. Fotó: Getty Images
Szlávik János mindenkinek azt tanácsolja, hogy ha teheti, oltassa be magát. Fotó: Getty Images

"Aki teheti, vegye fel a védőoltást"

"Úgyhogy infektológusként csak azt mondhatom, hogy mindenki, aki teheti, vegye fel a védőoltást , még akkor is, ha tudom, hogy ez a betegség igazából az idős, beteg emberekre veszélyes" - hangsúlyozta a koronavírus -vakcina kapcsán. Hozzátette, az ország sok millió vakcinát kötött le azért, hogy ezek mihamarabb eljussanak az emberekhez. Ehhez azonban az kell, hogy a polgárok megértsék, az oltások hasznosak, jók, és nem rendelkeznek azokkal a súlyos mellékhatásokkal, amelyeket az oltástagadók hangoztatnak.

Heti adatokban érdemes nézni a járvány alakulását

Szlávik János nagyon valószínűnek tartja, hogy a korábban meghozott kormányzati intézkedések hatására javulni fog a járványhelyzet Magyarországon. Azt mondta, az utóbbi időszakban egy kicsit csökkent az azonosított esetek száma és kevesebb halálesetet regisztráltak , bár - úgy tűnik - a kórházakban többen fekszenek. Hozzátette, a járvány alakulását érdemes a heti adatok alapján követni, hiszen ebből jobban kirajzolódnak a tendenciák, így majd egy hét múlva látszik, hogy valóban javult-e a helyzet.

Mutatjuk, mit gondol hétszáz epidemiológus a járványhelyzetről - részletek itt .

A főorvos a közelgő ünnepekről azt mondta, ha lehet, több család ne ünnepeljen együtt, mert nem lehet tudni, ki az, aki tünetmentesen, de hordozza a vírust. "Látni a járvány végét! Az emberekben tudatosítani kell, hogy ez egy átmeneti időszak, meg kell tudni állnunk bizonyos dolgokat azért, hogy aztán jövő nyárra újra visszatérhessen a normális életünk" - emelte ki az infektológus.

William Shakespeare-t is beoltották koronavírus ellen - semmi átverés nincs ebben, az nlc.hu cikkéből pedig az is kiderül, hogyan lehetséges mindez.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

D-vitamin
D-vitamin: milyen hatással van a májra, ha minden nap szedjük? Ezt mondják a kutatások
D-vitamin
Sokan rosszkor szedik a D-vitamint – ez az ideális időpont a szakértők szerint
Naponta eszel kesudiót? Erre a 4 dologra érdemes odafigyelned
hormonproblémák
Súlyos károkat okoz a hormonháztartásban, mégis rengetegen fogyasztják
jótékony hatások
Nem hinnénk, de ezt teszi a dinnye a szervezetünkkel
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +37 °C
Minimum: +19 °C

A gomolyfelhők feloszlanak, és többnyire derült vagy felhőtlen lesz az ég. Csapadék nem várható. Gyenge marad a légmozgás.A minimum-hőmérséklet jellemzően 16 és 22 fok között alakul, ennél alacsonyabb értékeket a hidegre hajlamos helyeken mérhetünk, viszont a nagyobb városokban, vízpartok közelében, magasabban fekvő helyeken melegebb lehet a hajnal. Fronthatás nem érvényesül, időjárásunkat anticiklon alakítja. A legfőbb orvosmeteorológiai veszélyt jelenleg az újabb hőhullám jelenti.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Melyik vitamin hiánya okoz vérszegénységet? – Kevesen mennek át ezen a teszten A különféle betegségek megelőzéséhez kulcsfontosságú, hogy ismerjük azok kiváltó okai. Te mennyire vagy jártas a témában? Teszteld tudásod kvízünkben!
kvíz
Melyik szervünk szűr meg naponta 180 liternyi folyadékot? Teszteld, mennyit tudsz az emberi testről! Minden szervünk nélkülözhetetlen szerepet játszik szervezetünk működésében, mégis számos meglepő érdekességet kevesen ismernek velük kapcsolatban.