Mutatjuk, mekkora pusztítást végzett a tegnapi vihar

A péntek esti vihar miatt már több mint ezer tűzoltói beavatkozásra volt szükség – közölte szombat reggel a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. Az este után szombat hajnal óta újra folyamatosan érkeznek a bejelentések a károkról, hiszen sokan csak reggel észlelték azokat.

A legtöbb tűzoltói beavatkozásra Budapesten, Pest és Bács-Kiskun megyében volt szükség, de nem volt olyan megye, ahol ne kellett volna dolgozni a vihar miatt. Mint az a katasztrófavédelem közleményében olvasható, a legtöbb esetben az erős szélben kidőlt fák, letört ágak miatt hívták a tűzoltókat, amelyek utakra, vasúti sínekre, házakra, kerítésekre, parkoló autókra és elektromos vezetékekre dőltek. Nyíregyházán egy fa egy középkorú nőre dőlt, akit a tűzoltók szabadítottak ki alóla.

A viharban kidőlt fát távolítanak el az útról tűzoltók Nagykanizsán 2023. június 23-án
Viharban kidőlt fát távolítanak el az útról tűzoltók Nagykanizsán péntek délután. Fotó: MTI/Varga György

Heves megyében, Novajon és Átányban is villám csapott egy-egy családi ház kéményébe. Mindkét kémény ledőlt, de az épületek lakhatóak maradtak. A tűzoltók a sérült kéményeket visszabontották, a veszélyesen lógó kémény- és tetődarabokat eltávolították. Országszerte 29 épületben keletkeztek károk.

A leszakadt vezetékek miatt előfordulnak áramkimaradások is, volt, amikor 140 ezer fogyasztónál szünetelt az ellátás. Szombat reggel 38 ezer fogyasztónál nincs áram, főként Bács-Kiskun és Pest megyében. A tűzoltók folyamatosan dolgoznak: megtisztítják a sérült vezetékek környékét a kidőlt fáktól, hogy a szolgáltató szakemberei hozzáférjenek és helyreállítsák az ellátást. Nemcsak kidőlt fák miatt hívták a tűzoltókat, 17 esetben víz alá került pincék, alagsorok miatt kellett beavatkozniuk.

Ha sérült elektromos vezetéket látsz, ne közelítsd meg, hanem hívd a 112-es segélyhívót – javasolja a katasztrófavédelem. Érdemes a vihar után körbejárni az otthonodat és felmérni a keletkezett károkat. A víz alá került épületrészeket érdemes fertőtleníteni, az épületben keletkezett károkat pedig minél előbb helyreállítani.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +5 °C

Többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, időszakos vékonyodás, szakadás egyre inkább csak északkeleten fordulhat elő. Reggel, délelőtt átmenetileg kevesebb helyen eshet, majd a déli óráktól a keleti részeket leszámítva ismét egyre többfelé várható időszakos eső. A keleties irányú szelet helyenként élénk, a hegyekben erős lökések kísérhetik, majd északi, északkeleti irányba fordul az áramlás.A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 12 fok között alakul, de a keleti naposabb részeken ennél néhány fokkal magasabb értéket is mérhetünk. Késő este 3, 9 fok valószínű. A frontra érzékenyeknél gyakrabban fordulhat elő fejfájás, migrén, fáradékonyság, levertség.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra