Adjunk nekik hangot, és beszélni fognak

A legújabb kutatás kimutatta, hogy azok a tinédzserek, akik SMS-eket küldhettek orvosuknak, jobban tudták kezelni saját egészségügyi ellátásukat, és nagyobb valószínűséggel kértek orvosi segítséget már az első panaszok megjelenésekor.

"Adjunk nekik hangot, és beszélni fognak" - mondta a kutatás vezetője, Dr. Jeannie Huang. Huang, a San Diegó-i Kalifornia Egyetem kutatója elmondta, eredményeik azt mutatják, hogy az internet és a mobiltelefon használata a fiatalokkal való kommunikációban lehetőséget adhat arra, hogy korábban hozzájuk lehessen férkőzni, és javítani lehessen a kimeneteleket.

"Hogyan érhetünk el olyan embereket, akik nem jönnek be a kórházba?" – tette fel a kérdést Huang. "A mobil technológia kiváló módszer erre, mert a saját területükön éri el a kamaszokat ."

Huang gyakran tapasztalta a praxisában, hogy a krónikus gyomor-bélrendszeri panaszoktól szenvedő tinédzserek veszélyesen hosszú ideig várnak, mire segítséget kérnének tüneteikre. A krónikus betegségekben szenvedő kamaszokat kezelő orvosok szerint ezek a késlekedések sokszor abból erednek, hogy nem zökkenőmentes a fiatalok átmenete a gyermekgyógyászati praxisokból a felnőtt praxisokba.

Huang munkatársaival egy olyan egységes betegtájékoztató és kommunikációs eszközt fejlesztett ki MD2Me néven, amely a krónikus betegségekben szenvedő fiatal felnőttek simább átmenetét segíti a felnőtt ellátásba.

Javíthatja a beteg kamaszok és az orvosok viszonyát az SMS-ezés

Kísérletükben 81 tizenkét és húsz év közötti kamaszt vizsgáltak, akik cukorbetegségben , cisztás fibrózisban vagy gyulladásos bélbetegségben szenvedtek. Az alanyok fele az MD2Me programban vett részt, a többiek pedig postán kaptak egészségügyi tájékoztató anyagokat.

Az intervenciós program során a fiatalok intenzív web és SMS alapú tájékoztatást kaptak az általános betegség-menedzsmenttel kapcsolatban. A tájékoztatókból olyan kérdésekre kaphattak választ, hogy hogyan lehet nyomon követni a tüneteket, hogyan szerezhetnek betegbiztosítást, és hogyan beszélhetnek az orvosokkal vagy barátaikkal a krónikus betegségekről.

A kontrollalanyokhoz képest az MD2Me program résztvevői jelentős javulást mutattak az összes célzott kimenetel tekintetében nyolc hónappal a vizsgálat kezdete után. A kamaszok azt mutatták, hogy jelentősen jobban tudják kezelni a saját betegségüket, és sokkal magabiztosabbnak érezték magukat saját érdekképviseletüket illetően.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

Délelőtt nagyrészt erősen vagy közepesen felhős idő várható, majd délutánra egyre nagyobb területen szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Az ország délnyugati és középső harmadán zártabb maradhat a felhőtakaró, ott valószínű a legkevesebb napsütés. Elszórtan - főként hazánk északnyugati kétharmadán - valószínű kisebb eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. A Dunántúlon az északnyugati, az északkeleti megyékben a délnyugati szél megélénkül, helyenként - záporok, zivatarok nyomán is - megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 17 fok között alakul. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra