Viszlát, pattanásos bőr! Kipróbáltunk egy terméket, és nekünk bevált

Pattanásokra hajlamos, extra érzékeny bőrű középkorú anya vagyok két kamasz fiúgyerekkel. Mi tagadás, halmozottan problémások vagyunk bőrápolás szempontjából. Most viszont úgy tűnik, hogy megtaláltuk a mindenkinek megfelelő megoldást.

Semmi túlzás nincs abban, amikor azt hangoztatom, hogy a családunk halmozottan hátrányos helyzetűnek számít bőrápolás szempontjából: egyrészt a kamasz fiaim örökölték az extra szenzitív, majdnem mindenre kipattogzó bőrömet. És ha ez még nem lenne elég, ráadásként részesültek a pattanásokra való hajlamomból is. A bőrgyógyászom korábban felvilágosított arról, hogy a genetika mellett a problémákra ráerősíthet a szennyezett levegő, a stressz, bizonyos ételek vagy italok fogyasztása és a nem megfelelő bőrápolási rutin is. Persze, megfelelő rutint közel sem olyan egyszerű kialakítani, hiszen ehhez olyan termékek használatára van szükség, amelyekre a mi kényes bőrünk is jól reagál.

Bemutatjuk a „pattanástalanító” termékcsaládot

Mivel a pattanások mellett fokozottan allergén hajlamú mindhármunk bőre, ezért célirányosan csak olyan kozmetikumokkal próbálkozunk, amelyek megfelelnek ennek az elvárásnak, azaz nincsenek tele mindenféle irritáló összetevőkkel. Ilyen készítményeket kínál a Bioderma is, amelynek az úgynevezett Sébium termékcsaládját kifejezetten pattanásos bőrre fejlesztették ki. Olyan arctisztító- és arcápolási termékek tartoznak bele, amelyeket bőrgyógyászok is ajánlanak. Mivel a többi között az én bőröm is pattanásos, ezért megelőlegezett bizalommal vágtunk bele a Sébium Kerato+ gél-krém tesztelésébe.

pattanásos bőr, termékteszt
Nem mindegy, mivel kezeljük az érzékeny, pattanásos bőrt. Fotó: Getty Images

A leírás szerint a használat második napjától látható eredményeket produkáló terméknek „exkluzív keratolikus aktív összetevői” vannak, ilyen például a szalicilsav és almasav észter. A szalicilról már korábban is tudtam, hogy hatékony a pattanások ellen, de bevallom, hogy az almasav észter újdonság volt a számomra. A mellékelt tájékoztatóban azt ígérték, hogy kedvezően befolyásolja a bőr pH-értékét – a felszínen és a mélyebb rétegekben is –, ezáltal csökkenti a pattanásokat, illetve a mitesszereket, valamint megakadályozza az újak kialakulását. Emellett a Kerato+ órákon át tartó hidratálással is kecsegtetett, ami az én érettebb bőrömnél különösen fontos szempont.

A krémet este vittem fel a megtisztított bőrömre. Mivel számos helyen, elszórtan vannak foltjaim – a többi között a korábbi pattanások maradványtünetei miatt –, ezért az egész arcomra felkentem. A fiaim csak állukra, homlokukra és az orruk környékére. Nekik is hangsúlyoztam, hogy legyenek alaposak, nem mindegy, hogy csak gyorsan rádobnak valamit a bőrükre, vagy bele is masszírozzák. Szánjanak rá időt, jól dolgozzák el a krémet, hátha nagyobb hatékonyságot érhetünk el ezzel is.

Ami először feltűnt, hogy miután hamar beszívta a bőröm – ez máris plusz pont volt –, utána órákkal később sem éreztem, hogy kiszárítaná. Ez közel sincs mindig így: sajnos többször tapasztaltam – szó szerint a saját bőrömön –, hogy bizonyos termékek bár valóban képesek eltüntetni a mitesszereket és pattanásokat, közben annyira erőteljesen szárítanak, hogy a végeredmény egyáltalán nem lesz sem kellemes, sem pedig szép.

Meglepő, de látványos eredményt értünk el

Másnap reggel kíváncsian néztem a tükörbe, és meglepetten konstatáltam, hogy máris látok változást, méghozzá pozitív irányba: a bőröm nem húzott, nem fájt, a pirosság és meglévő pattanások pedig láthatóan elkezdtek visszahúzódni. A fiúknál még feltűnőbb volt a hatás, gondolom azért, mert a tomboló hormonjaik miatt eleve a probléma is jóval erőteljesebb volt náluk. A krém hatása egyre inkább kibontakozott: pár nap használat után már kifejezetten sokat javult a bőrünk, két héttel később pedig összehasonlíthatatlanul homogénebb, egészségesebb és – tényleg nem túlzok – ragyogóbb lett mindhármunk arca.

Bár azóta is előfordulnak még pattanásaink – nekem leginkább a menstruációs vagy a nagyon stresszes időszakban –, de közel sem annyi, mint korábban. Emellett nekem sokkal szebb sminkalapom is lett, így reggelente azzal sem megy el plusz idő, hogy a számos bőrhibámat egyenként korrektorral tüntessem el. Nem állítom, hogy végleg kidobhatom a kukába ezeket a fedősminkeket, de az egészen biztos, hogy összehasonlíthatatlanul kevesebb kell már belőlük, mint korábban, így tulajdonképpen ezzel meg is spórolom a Kerato+ árát.

A teszthez a terméket a Bioderma forgalmazója, a NAOS biztosította.

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

paradicsom
Naponta eszel paradicsomot? Ilyen változásokat okozhat a szervezetedben
Magas koleszterin: ezeknek a tévhiteknek sokan bedőlnek – Íme a kardiológusok tippjei
Ez a vitamin segíthet megelőzni a cukorbetegséget – Nem árt azonban vigyázni vele
viszketés
Nem múló viszketés: rákot jelezhet? – Íme az onkológus tanácsa
Súlyosan károsíthatja a bélflórát, mégis sokan eszik naponta
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +28 °C
Minimum: +16 °C

A felhős tájakon tovább szakadozik, csökken a felhőzet, így éjszaka nagyrészt gyengén felhős vagy derült idő várható, csak kisebb körzetekben lehet időszakosan felhősebb az ég. Egy-egy zápor nem zárható ki. Az északkeleti, keleti szél többnyire mérsékelt lesz.Késő estére 16, 23 fok közé hűl le a levegő. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 13 és 18 fok között várható, de a hidegre hajlamos helyeken kissé hűvösebb is lehet. Továbbra sem érvényesül fronthatás, anticiklon határozza meg időjárásunkat és az orvosmeteorológiai helyzetet.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
A vese bontja le az alkoholt. Igaz vagy hamis? – Teszteld, mennyire ismered a szerveid Mennyire ismered saját tested működését? Ismered belső szerveid főbb funkcióit? Teszteld anatómiai tudásod kvízünk segítségével!
kvíz
A barna cukor jobb, mint a fehér. Igaz vagy hamis? – Tedd próbára tudásod kvízünkben! Tényleg egészségesebb a barna cukor? A gluténmentes étrend mindenkinek jobb? Teszteld, mennyire ismered az egészséggel kapcsolatos tévhiteket!